MHP'li Yılmaz:Cihan Haber Ajansı görevlilerine zorluk çıkarılırsa müdahil oluruz

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, sandık başında Cihan Haber Ajansı görevlilerine zorluk çıkarılması durumunda olaya müdahil olacaklarını söyledi.

MHP'li Yılmaz:Cihan Haber Ajansı görevlilerine zorluk çıkarılırsa müdahil oluruz
29 Mart 2014 Cumartesi 18:28

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, sandık başında Cihan Haber Ajansı görevlilerine zorluk çıkarılması durumunda olaya müdahil olacaklarını söyledi.

Yılmaz, iktidarın sandıktan umudunu kestiğini, seçim sonuçlarına çeşitli oyunlarla etki etmeye çalışacağını iddia etti. Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Gülcü’nün tüm il emniyet müdürlerine telefonla bildirildiği iddia edilen ‘AA dışında hiçbir kuruma bilgi verilmeyecek!’ talimatının iktidarın seçimlere gölge düşüreceği, seçimlere müdahale edileceği anlamını taşıdığını ifade eden Milletvekili Yılmaz, bu durumun seçim güvenliği ve demokratik kurallara ters olduğunu anlattı. Anadolu Ajansı’nın iktidarın borazanlığını yapmaktan başka bir iş yapmadığını belirten Yılmaz, “Bu iş AA’ya verilecekse bu seçimlerin speküle edileceği anlamına gelir. Bu söylentiler günlerdir konuşuluyor. Eğer düşük bir oy alırsa ülkede farklı gideceği, kaos çıkarılacağı konusunda duyumlarımız var. Bunu doğru bulmuyoruz.” dedi.

Cihan Haber Ajansı’nın 10 yıldır seçim sonuçlarını yüzde 100’e yaklaşan oranda verdiğini hatırlatan Milletvekili Yılmaz, “Sandık başında Cihan’a zorluk çıkarıldığında biz bu olaylara müdahale olacağız. Bizim arkadaşlarımıza da o noktada gerekli şeyleri söyledik. Bir müdahale anında gerekli müdahale de yapılacak.” diye konuştu. Son sandık açılana kadar parti görevlilerinin sandık başlarını terk etmeyeceklerini vurgulayan Yılmaz, “Sandık görevlilerimize seçimlerle ilgili yanlış bilgilendirmeler olabileceği, kamufle etmek için başka şeyler söylenebileceği, yanlış bilgi verilebileceği, moral bozmak için çeşitli yalanlar söylenebileceği konusunda uyarılarımızı yaptık. MHP olarak bütün tedbirlerimizi aldık. Avukatlarımız ve sandık görevlilerimiz toplantı halinde. Yani sonuna kadar oylarımıza sahip çıkacağız. Sandık orucu tutacağız. Bir oyumuza sahip çıkma noktasında gerekirse bir gün yemek yemeyeceğiz, sandık orucu tutacağız.” ifadelerini kullandı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×