MHP'li Büyükataman: Başbakan, yanlışına ortak olmayana husumet duyuyor

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Sayın Başbakan'ın kavgalı olmadığı kimse yok, yanında yer almayan, yanlışına ortak olmayan, yaptıkları hırsızlıklara, yolsuzluklara gözünü kapatmayan kim varsa hepsine husumet duyan, onları düşman ilan eden çok yan.

MHP'li Büyükataman: Başbakan, yanlışına ortak olmayana husumet duyuyor
25 Ocak 2014 Cumartesi 16:03

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Sayın Başbakan'ın kavgalı olmadığı kimse yok, yanında yer almayan, yanlışına ortak olmayan, yaptıkları hırsızlıklara, yolsuzluklara gözünü kapatmayan kim varsa hepsine husumet duyan, onları düşman ilan eden çok yanlış bir siyaset diliyle mukabelede bulunan bir noktada, Türkiye adına endişe duyuyoruz." dedi.

    MHP Bursa Belediye başkan adaylarının Kent Meydanı’nda lokma dağıtımına katılan Büyükataman gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Türkiye’nin içerisinde bulunduğu bu nazik ortamı,gerek ülke içerisinde gerek bölgemizde yaşanılan gerçekten vatandaşların her geçen gün kaygısının artmasına vesile olan hadiseleri şahit oldukça üzülmemek mümkün değil. 17 Aralık’ta Türkiye’de bir deprem yaşandı. Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu gündeme geldiğin andan itibaren, geride bıraktığımız bir buçuk aylık sürede Sayın Başbakan ve ekibinin kimyası bozuldu. Sayın Başbakan'ın kavgalı olmadığı kimse yok, yanında yer almayan, yanlışına ortak olmayan, yaptıkları hırsızlıklara, yolsuzluklara gözünü kapatmayan kim varsa hepsine husumet duyan, onları düşman ilan eden çok yanlış bir siyaset diliyle mukabelede bulunan bir noktada. Türkiye adına endişe duyuyoruz." diye konuştu.

    "YIKIM PROJESİNE DESTEK VERİRKEN TÜSİAD İYİYDİ"

    TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz'ın açıklaması sonrası Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği cevabı değerlendiren İsmet Büyükataman şunları kaydetti: "İbret verici bir hadise. Aynı TÜSİAD, yıkım projesi AKP tarafından hayata sokulmaya çalışılan bu ihanet yolculuğu, yıkım projesi gündeme geldiğinde destek veriyordu. O zaman TÜSİAD’dan iyi kimse yoktu. Bugün, ülkenin içerisinde bulunduğu vahim şartlarla ilgili bir durum tespiti yapıyor. Bir sivil toplum kuruluşunun böyle bir tespitte bulunarak, hükümeti uyarması, ikaz etmesi sorumluluğunun gereğidir. Hoşuna gitmediği şeyler söylendiğinde işi vatana ihanet noktasına kadar taşımış olmak gerçekten ibret verici. Zannediyorum Sayın Başbakan'ın ruh sağlığı iyi değil." CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×