MHP'li Ayhan: İktidar devlet memurlarını düşman gözüyle görüp işkence ediyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, iktidarın yolsuzluğun ortaya çıkarılması yerine onu ortaya çıkarma gayreti içinde olan devlet memurlarının düşman gözüyle görülüp işkence edildiğini söyledi.

MHP'li Ayhan: İktidar devlet memurlarını düşman gözüyle görüp işkence ediyor
22 Ocak 2014 Çarşamba 13:53

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, iktidarın yolsuzluğun ortaya çıkarılması yerine onu ortaya çıkarma gayreti içinde olan devlet memurlarının düşman gözüyle görülüp işkence edildiğini söyledi.

Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Ayhan, AK Parti hükümetinin ülkeyi yönetemediğinin açık seçik ortaya çıktığını belirtti. İktidarın bizatihi kendisinin koalisyon olduğu, yeni koalisyonlara ihtiyacının ortaya çıktığının görüldüğünü belirten Ayhan, yolsuzluğun ortaya çıkarılması yerine onu ortaya çıkarma gayreti içinde olan devlet memurlarının düşman gözüyle görülüp işkence edildiğini vurguladı.

AK Parti'nin memurlarla savaştığını dile getiren Ayhan, bunun yargı, emniyet, Milli Eğitim ve Maliyede de aynı olduğunu söyledi. Siyaseten belirsizlik, ekonomik açıdan daha yoğun bir krizin ortaya çıkma beklentilerinin istikrar iddialarının ciddiyetsizliğini ortaya koyduğunu anlatan Ayhan, yolsuzluk batağına boğazına kadar saplanan bir iktidar ile karşı karşıya olunduğunu ifade etti. Yolsuzluk operasyonunun ilk günü 'ben olsam istifa ederim' diyen bakanların, yurt dışındaki yatırımcılara 'bunu paralel devlet yapıyor' diyecek hale geldiklerini anlatan Ayhan, şöyle devam etti: "Bazı bakanlar zamlar ve vergi artışlarının enflasyonu artırmayacağını söylüyor, diğerleri enflasyonu ne kadar artıracağına dair net rakamları söyleyebiliyor. Keza Merkez Bankası da. Dolardaki artışı ekonomik bir sonuç değil psikolojik ve siyasi sonuç olarak görenler, hükümetin de psikolojisinin bozulduğunu zımnen kabul etmiş oluyorlar. Görünen de öyle. Ayrıca popüler olma arzularını tellala ihtiyaç olmadan gerçekleştirebilmeleri de basında yoğun bir biçimde ilgi görmeye başlamıştır."

17 Aralık sabahı sonrasında ansızın HSYK değişiklikleri isteyen AK Parti hükümetinin bu ihtiyacın sabahtan akşama nasıl ortaya çıktığını topluma anlatma mecburiyetleri olduğunu dile getiren Ayhan, vicdanı olan herkesin bunu söyleyeceğini ifade etti. "AKP bir bakıyor Anayasa değişikliği çözüm değil sorun getiriyor." diyen Ayhan, "Paralel devlet diyor ve herşeyi ona bağlıyorsun, onun da kim olduğunu kimlerden hangi kurumlardan teşekkül ettiğini söylemek zorundasın. Şaşkın ördek gibi ortada dolaşmanın bir anlamı yok. Ya da bilinçli olarak milletin zihnini bulandırmanın kimseye bir faydası yok. İktidar dahil herkes HSYK meselesinin Anayasa'ya aykırı olduğunu söylüyor. Bunu Anayasa Komisyonu'nda görüşmekten de kaçırıyorsunuz." diye konuştu.

MGK kararlarına imza atıp uygulamadıklarını söyleyenlerin ortada olduğunu belirten Ayhan, "Hatta imzası olmadığı için mutlu olanlar var. Mehmet Ali Şahin, Yargıtay imamını topluma da açıklamalıdır. Niye korkuyor?" şeklinde konuştu.

HSYK'nın yaptığı son hakim ve savcı atamalarıyla ilgili bir soruya Ayhan, "Münferit bir olay olarak değerlendirmek mümkün değil. 2010 yılında Anayasa'da bir değişiklik yapılması için referandum çıktı. Sonra bu yapı oluştu. Yargı mensuplarının önemli bir kısmı şu halinden, geçmişe göre daha memnun olduğu ortaya çıkıyor. 17 Aralık sonrası bir teklif geldi. Burda aciliyet var. Korunma zırhına alınmaya çalışıyor. Yapılan operasyonlar ona yöneliktir. Hiçbir şey hırsızlığı yolsuzluğu örtmeye yetmez. Meydana gelen olayı bir süre saklarsınız, daha fazla saklama imkanınız olmaz." şeklinde sözlerini tamamladı. CİHAN

MHP'li Ayhan: İktidar devlet memurlarını düşman gözüyle görüp işkence ediyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×