MHP'de operasyon sürüyor: Fatih teşkilatı da kapandı

MHP İstanbul Fatih ilçe teşkilatı, yeni bir teşkilat kuruluncaya kadar kapatıldı

MHP'de operasyon sürüyor: Fatih teşkilatı da kapandı
20 Şubat 2016 Cumartesi 18:59

MHP'de 1 Kasım seçimlerinden sonra başlayan iç karışıklıklar devam ederken birçok il ve ilçe teşkilatı kapatılmaya devam ediyor. Kurultay için mahkemeden ek süre isteyen parti yönetimi bu arada teşkilatlara operasyon başlattı. Dört şehrin teşkilatlarını kapatan parti yönetimi son olarak Fatih ilçe başkanlığını kapattı.  

MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, İstanbul Fatih ilçe teşkilatının yeni bir teşkilat kuruluncaya kadar kapatıldığını bildirdi.

Çetin, yaptığı yazılı açıklamada, "Parti tüzüğümüzün 52. ve 54. maddelerinin tanıdığı yetkiye istinaden; İstanbul Fatih ilçe teşkilatı, MYK'nın verdiği yetkiye dayanarak Başkanlık Divanı tarafından tüzüğümüzün 34. maddesine göre yeni teşkilat kuruluncaya kadar kapatılmıştır" ifadelerini kullandı.

Kararın dün il başkanlığına ve ilçe kaymakamlığına bildirildiği belirtilen Çetin, Fatih İlçe Başkanı Ali Dinçer Çolak hakkında da disiplin işlemi başlatıldığını belirtti. Çetin, şunları kaydetti:

"19 Şubat tarihinde ilçe başkanlığı ve yöneticiliği sıfatıyla bağdaşmayan tutum, davranışları nedeniyle de tüzüğümüzün ilgili maddeleri gereğince disiplin işlemleri başlatılmıştır. Kesin kararın verilmesi akabinde kamuoyu bilgilendirilecektir."

MHP yönetimi, dün de 4 il ve 1 ilçe teşkilatını yeni bir teşkilat kuruluncaya kadar kapattığını açıklamıştı.

BAHÇELİ'NİN AVUKATI DOSYADAN ÇEKİLDİ

MHP Genel Merkezi ve Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin avukatı Hamit Kocabey, sürpriz bir kararla dosyadan çekildi. Hürriyet’e konuşan Kocabey, “10 senedir, partinin ve genel başkanın avukatlığını yapıyorum. Ama bu dosyada benim iznim olmadan, Parti Genel Sekreteri’nin talimatı ile avukat Yücel Bulut vekaletname sunmuştur. Bulut aynı zamanda partinin Merkez Disiplin Kurulu üyesidir. Bu davranışın etik olmadığını düşünüyoruz. Bu nedenle dosyadan çekildim. Ancak bu çekilme muhalif hareketle birlikte davrandığımız anlaşılmasın” dedi.

YÖNETİMİN AÇIKLAMASI

MHP Genel Merkez yöneticileri ise avukat Hamit Kocabey’in bu dava ile başından beri ilgisi olmadığını savunarak, “Davanın hazırlık aşamaları bizzat MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin özel talimatıyla kurulan bir komisyon tarafından yürütülecek olup, komisyon Avukat Yücel Bulut ve iki hukukçu üyenin de bulunduğu üç kişilik heyetten oluşmaktadır. Bu davada vekalet avukat Yücel Bulut’ta verilmiştir” dediler.

DÖRT ŞEHRİN TEŞKİLATI KAPATILDI

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, yazılı açıklama yayımlayarak, Denizli, Aksaray, Uşak, Kilis İl, Aksaray Merkez İlçe Teşkilatlarının kapatıldığını bildirdi. Açıklamada kapatma kararının parti tüzüğünün 52. ve 54. maddelerinin tanıdığı yetkiyle alındığı bildirilirken, şu ifadeler kullanıldı:

“Denizli, Aksaray, Uşak, Kilis İl, Aksaray Merkez İlçe Teşkilatları, MYK’nın verdiği yetkiye dayanarak Başkanlık Divanı tarafından tüzüğümüzün 34. Maddesine göre yeni teşkilat kuruluncaya kadar kapatılmıştır. Bu karar 19 Şubat 2016 tarihinde il başkanlıklarına ve Valiliklere bildirilmiştir.

Tüzüğümüzün ilgili maddeleri gereğince disiplin işlemleri de devam etmektedir. Kesin kararın verilmesi akabinde kamuoyu bilgilendirilecektir


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×