MHP Milletvekili Erdoğan: Saldırı Türk demokrasi tarihine kara leke olarak geçti

MHP Muğla Milletvekili ve Büyükşehir Belediye başkan adayı Mehmet Erdoğan, İstanbul Esenyurt'ta partisinin seçim bürosuna yapılan saldırının, Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçtiğini söyledi.

MHP Milletvekili Erdoğan: Saldırı Türk demokrasi tarihine kara leke olarak geçti
27 Ocak 2014 Pazartesi 16:18

MHP Muğla Milletvekili ve Büyükşehir Belediye başkan adayı Mehmet Erdoğan, İstanbul Esenyurt'ta partisinin seçim bürosuna yapılan saldırının, Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçtiğini söyledi. Saldırıda hayatını kaybeden Cengiz Akyıldız'ın eşine, çocuklarına ve bütün sevenlerine sabır dileyen Erdoğan, "Bu kahpe saldırıda yaralanan kıymetli dava arkadaşlarımıza Cenab–ı Allah'tan acil şifalar diliyorum. Acımız, üzüntümüz ve öfkemiz tarifsizdir. İstanbul’un ortasında gerçekleşen bu hain ve kahpe saldırıyı yapanlar derhal bulunmalı, bu saldırı kesinlikle en ince detayına kadar araştırılmalı, bu saldırının parçası olan her unsur aydınlığa kavuşturulmalı ve bu olayda karanlık hiçbir nokta kalmamalıdır. Bu olayın faillerinin bulunup cezalandırılması, bütün yetkili kişilerin boynunun borcudur. Bu karanlık olayın vebali makam, yetki ve sorumluluk sahiplerinin üzerindedir." dedi.

Saldırının, mensubu oldukları camiayı hedef aldığının bariz bir şekilde görüldüğünü söyleyen Milletvekili Erdoğan, "Kanımız akmış, canımız yanmış ve bir dava arkadaşımız toprağa düşmüştür. Ne söylesek azdır, ne anlatsak tarifsizdir. Acımızın bir nebze olsun dinmesi için bunu yapanlar derhal ortaya çıkarılmalıdır. Bu olayla birlikte değinmek istediğim bir önemli husus da ulusal basın ve medya kuruluşlarının ilgisizliği, duyarsızlığı ve olayı aktarmadaki uyuşuk yaklaşımıdır. Böylesine hain bir saldırıda, üstelik kendisi de bir basın emekçisi olan aziz şehidimizin haberi, sevenleri ve gönüldaşları tarafından sosyal medyada duyurulup büyük yankı uyandırmış olmasına rağmen basit bir olaya bile canlı bağlanan ulusal basınımızın önde gelen kuruluşları, adeta suskun kalmayı tercih etmiştir. Bu da camiamızın mensuplarını daha da yaralamıştır. Böylesine hain bir saldırıda herkesin yürekli olmasını, duyarlı olmasını ve halkımızın doğru bilgilendirilmesini beklerdik. Bu vesileyle bir kez daha dualarla uğurladığımız aziz şehidimiz Yusufiyeli Cengiz Akyıldız'a Yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Kabri nur, mekânı cennet olsun. Hepimizin başı sağolsun. Ne mutlu Türküm diyene." şeklinde konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×