MHP'li muhaliflere bir şok da YSK'dan

Mahkeme kararıyla çıkardıkları kongre kararının başka bir mahkeme tarafından askıya alınması üzerine büyük bir darbe alan MHP'li muhalifler bu kez de Yüksek Seçim Kurulu'ndan olumsuz cevap aldılar

MHP'li muhaliflere bir şok da YSK'dan
02 Mayıs 2016 Pazartesi 11:34

MHP'de 1 Kasım'dan sonra başlayan parti içi muhalefetin başlattığı yeni kongre sürecinde yeni bir gelişme daha yaşandı. Mahkeme kararıyla çıkardıkları yeni kurultay kararının yerel mahkemelere takılmasından sonra büyük bir darbe alan muhaliflere bir darbe de Yüksek Seçim Kurulu'nun Çankaya şubesinden geldi.

Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin atadığı Çağrı Heyeti, Gemerek ve Tosya'da açılan davalarda Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin atadığı kayyum heyetinin kararlarına ihtiyati tedbir konulması sonrası Çankaya İlçe Seçim Kurulu'na başvurarak 15 Mayıs'ta yapmayı planladıkları olağanüstü kurultay için gözetim istedi. Ancak kurul, "Bu parti içi meselesi" diyerek talebi kabul etmedi.

DHA'dan Emre Baylan'ın haberine göre, Çankaya İlçe Seçim Kurulu'nun "ret" yanıtında şu ifadeler yer aldı: "Dilekçe incelendiğinde 15 Mayıs 2016 tarihinde ilk toplantısı yapılacak olan MHP Olağanüstü Büyük Kongresi'nin 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin kararı uyarınca tüzük değişikliğine ilişkin olduğu, tüzük değişikliği için kurul toplanacağından bu toplantının parti içi meselesi olduğu, Seçim Yasası uyarınca Seçim Kurulu Başkanlığı'na tanınmış bir görev ve yetki bulunamadığında, bilgi mahiyetinde verilen dosyanın ilgimiz olmaması nedeniyle çağrı heyetine iadesine 22.04.2016 tarihinde kesin olarak karar verildi."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×