MHP İl Başkanı: Ankaralıların can güvenliği tehlikede

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, AK Parti iktidarı ve onun belediye başkanının acziyet içinde olduğunu, Ankaralıların şiddet ve terörün kucağına itildiklerini öne sürdü.MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, sokak olayları ve...

MHP İl Başkanı: Ankaralıların can güvenliği tehlikede
11 Temmuz 2014 Cuma 12:53

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, AK Parti iktidarı ve onun belediye başkanının acziyet içinde olduğunu, Ankaralıların şiddet ve terörün kucağına itildiklerini öne sürdü.

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, sokak olayları ve siyasal eylemlerin Ankara’nın bir numaralı sorunu haline geldiğini, Başkentlilerin can ve mal güvenliğinin tehdit edildiğini bildirdi. Çetinkaya, Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü’nün 6 mahalleye toplu taşıma hizmetini durdurmasının olayın geldiği noktayı acı bir şekilde gösterdiğini kaydeden İl Başkanı Fatih Çetinkaya, yaptığı yazılı açıklamada, "Başkentimizin cazibe merkezi, ticaretinin kalbi Kızılay bölgesinde neredeyse her gün çeşitli siyasi bahanelerle gösteriler düzenlenmekte, nahoş hadiseler yaşanmakta, halkımızın can ve mal güvenliği tehdit edilmektedir. Ankaralılar, Türkiye’mizin geçmiş karanlık dönemlerinde olduğu gibi, çocuklarının eve sağ ve salim vaziyette geleceklerinden endişe etmekte, onları okullarına, dershanelerine ne yazık ki gönül rahatlığı içerisinde gönderememektedirler. Bölge esnafı ve sakinleri de rızkını kazanmaktan vazgeçerek dükkanının ve malının selametini sağlamak derdine düştüler." dedi.

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, şöyle devam etti: "Türkiye’nin kalbi, Başkent'in merkezinde halkının huzur ve güvenliğini sağlayamayan iktidar; terör, caddeleri, sokakları, üniversiteleri istila etmişken, muktedir olmak ve gerekli ivedi tedbirleri almaktan aciz vaziyette, halkımızı terör ve şiddetin kucağına teslim etti. Mamak ilçemizin Tuzluçayır bölgesinde yaşanan hadiseler ve müteakip süreç, iktidarın nasıl bir acziyet içinde olduğunun açık delilidir. İktidarın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, en büyük metropol ilçelerimizden biri olan Mamak’ın Tuzluçayır bölgesinde, kamunun malı olan toplu taşıma araçlarına zarar verildiği ve araçların tahrip edildiği gerekçesi ile tam 6 mahalleye toplu taşıma hizmeti verememektedir. İktidar ve iktidarın belediyesi, terörist eylemlerin, sayıları ancak iki elin parmağı kadar olan faillerini tespit edecek, yakalayacak ve yargıya teslim edecek kudret ve iradeye haiz olamadıklarından, bölgede yaşayan binlerce insanı mağdur etmekte, anayasal hakları olan temel devlet hizmetlerinden mahrum bırakmaktadırlar."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×