MHP Grup Başkan Vekili Vural: Siyasi talimatlarla yapılmış bir operasyon

MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, emniyet mensuplarına yönelik operasyonun, ağır gündem içerisinde ezilmiş AK Parti’yi kurtarma amacıyla yapıldığını iddia etti söyledi. Siyasi saiklerle, talimatlarla hareket edildiğini, toplumda oluşan...

MHP Grup Başkan Vekili Vural: Siyasi talimatlarla yapılmış bir operasyon
22 Temmuz 2014 Salı 12:33

MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, emniyet mensuplarına yönelik operasyonun, ağır gündem içerisinde ezilmiş AK Parti’yi kurtarma amacıyla yapıldığını iddia etti söyledi. Siyasi saiklerle, talimatlarla hareket edildiğini, toplumda oluşan kanaatin de tamamen siyasi amaçlarla hareket edildiği yönünde olduğunu söyledi.

İstanbul'da yolsuzluk, KCK, Balyoz ve Ergenekon soruşturmalarında görev alan emniyet mensuplarına yönelik sahur vakti yapılan operasyonun, bundan önce TSK mensuplarına yapılanları hatırlattığını ifade eden Vural, “Aynı tip operasyonlar, bundan önce Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları üzerinde oldu, bunları AKP kullandı. Şimdi onun öznesi değişti, bu oldu. Yarın ömür gün bir başkası olur. Gündem ağır, ağır gündem içerisinde ezilmiş AKP’yi kurtarma amacıyla bu operasyonlar zamanlama itibariyle kullanılıyor.” dedi.

'NEREDE, KCK’LILAR KELEPÇELENDİ DİYE AYAĞA KALKANLAR?'

Terörle mücadele etmiş polislerin meslektaşlarına kelepçeletilmesini eleştiren Vural, bu şekilde bir muamelenin polis teşkilatına yakışmadığını dile getirdi. Kendileri teslim olan emniyet mensuplarının kelepçelenmesine tepki gösteren Vural, “Nerede, KCK’lılar kelepçeleniyor diye ayağa kalkanlar acaba şimdi? Kendileri teslim olmuş olanlara bu tür muamele yapmak, tamamen siyasi saiklerle, talimatlarla hareket edildiğini ortaya koyuyor. Parti devleti olmanın getirdiği nokta bu.” diye konuştu. Gözaltına alınanların neredeyse tamamının kamu görevlisi, çalışan kişiler olduğunu belirten Vural, “Bunlara sahur vakti operasyon yapmanın ne anlamı var? Mübarek ramazanda ızdırap olsun diye mi yapıyorlar? Doğrusu gerçekten cevap vermekte zorlanıyor insan.” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Gelinen noktanın, "Beni eleştirmeye kalktığınız anda tepenize binerim" diyen bir anlayış olduğunu söyleyen Oktay Vural, “Erdoğan daha önce, ‘Vatandaşları düşman olarak gören bir anlayış artık bitmiştir. Biz kimseyi düşman olarak görmüyoruz.’ diyordu, şimdi düşmanlık üretiyor. Önce suçluyu belirlediler, ondan sonra da delilleri ve suçu oluşturacaklar. Bu operasyonlar, maalesef suç ve suçluyla mücadele etmek yerine siyasi saiklerle hareket edildiği kanaatini uyandırıyor, çünkü suçtan gitmediler, tamamen bir suçlamayla, ‘çete var’ dediler. Daha sonra da çeteye suçları bağladılar. Bu da siyasi amaçla hazırlandığını ortaya koyuyor.” şeklinde konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×