MHP genel merkezinden ilk açıklama

Ankara 23. İcra Mahkemesi tarafından verilen durdurmayı iptal kararıyla ilgili açıklama yapan MHP, Yargıtay'ın bekleneceğini belirtti

MHP genel merkezinden ilk açıklama
13 Mayıs 2016 Cuma 17:19

MHP'li muhalifler tarafından Ankara 23. İcra Mahkemesi'nden çıkarılan kararla ilgili parti yönetiminden açıklama geldi. Açıklamada, Yargıtay sürecinin bekleneceği belirtildi. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi Avukatı Yücel Bulut ve Hukuk Heyeti, bugün saat 17.15'de parti binasında düzenledikleri toplantıda kongre süreciyle ilgili açıklama yaptılar. Açıklamada, kararın hiçbir anlam ifade etmedi, Yargıtay sürecinin bekleneceği belirtildi. 

MHP avukatının açıklamasından satırbaşları şöyle: Geçerli ve yürürlükte bulunan ihtiyati tedbir kararlarının yasanın verdiği yetki ışığında mahkemeler tarafından doğrudan uygulanmasını talep ettik. Bu talebimiz kabul edildi. Ankara Valiliğine bugün itibarıyla faks yoluyla bu ihtiyati tedbir kararlarının gereğinin yapılması konusunda talimat verdik.Mevcut mahkeme kararları karşısında hukuken gerçekleştirilmesi mümkün bulunmayan bir kongre girişimi karşısında, yine yasal olmayan yollarla üst kurul delegelerimizi kongrenin gerçekleşeceği iddia edilen alana davet edenler açıkça suç işlemektedir.

Adı geçen (Ankara 2.) İcra Mahkemesi hakiminin kimliği ve mazisi genel merkezimizce çok iyi bilinmektedir. Hafta mesaisinin bitimine sayılı dakikalar kala açıklamış olduğu kararla hangi amaca hizmet ettiği de yine tarafımızca çok iyi bilinmektedir. Bir haftadır düzenli olarak dava yoluyla önüne gelmemiş olan tedbir dosyalarını yetkisi olmaksızın temin eden ve inceleyen mahkeme hakimi hakkında Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na gerekli şikayetler gerçekleştirilecektir.

Söz konusu ihtiyati tedbir kararları gereğince 15 Mayıs 2016 tarihinde yapılacağı ilan edilen kurultayın yapılması hukuken mümkün değildir.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×