MHP: Erdoğan, Yüce Divana ve millete hesap vermekten kaçamayacaktır

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Allah, Fırat'ın kıyısında kaybolan bir koyunu Hz. Ömer’den sorarsa; fakir fukaranın 2.2 katrilyonunu iç edenden her halükarda bunun hesabını sorar. Erdoğan, korkulu rüyası...

MHP: Erdoğan, Yüce Divana ve millete hesap vermekten kaçamayacaktır
22 Temmuz 2014 Salı 15:33

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Allah, Fırat'ın kıyısında kaybolan bir koyunu Hz. Ömer’den sorarsa; fakir fukaranın 2.2 katrilyonunu iç edenden her halükarda bunun hesabını sorar. Erdoğan, korkulu rüyası olan Yüce Divandan ve bu aziz millete hesap vermekten kaçamayacaktır." dedi.

‘Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili AKP’nin algı operasyonlarına’ başlığı altında yazılı bir açıklama yapan İsmet Büyükataman, Türk milletinin adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun isminin cumhurbaşkanı adayı olarak açıklamasının ardından AK Parti ve yandaşlarını bir telaş hali aldığını belirterek, "Cumhurbaşkanlığını çantada keklik görenlerin oyunları bozulmuştur." cümlesini kullandı. Toplumu her fırsatta kutuplaştıran, bu kutuplaştırmanın etkisiyle gündelik çıkarıyla bugüne kadar iktidarda kalan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, kutuplaştırdığı kitlenin desteğiyle cumhurbaşkanı seçilemeyeceğini gayet iyi bildiğini ifade eden Büyükataman, "Yol arkadaşı PKK ve onun siyasal uzantıları da ikinci tur için kendisinden daha fazla taviz koparmak adına yanında şimdilik yer almamıştır. Daha önceden AKP’ye güvenen ve siyasi tercihini bu yönde kullanan aziz vatandaşlarımız da PKK ile yürünen yolda ve ateş çemberine dönen Ortadoğu’da ihanete ortak olmama düşüncesi ile yurt genelinde AKP’yi terk etmeye başlamıştır. Bu durum ise zaten ne yapacağını şaşırmış bir halde bulunan Başbakan Erdoğan’ın öfkesini daha da artırmakta ve yeni oy kapıları, yeni çıkış yolları arama uğraşı içerisine sokmaktadır. Bunun üzerine her zaman olduğu gibi yine ülkücü camiayı istismar çalışmalarına başlamıştır. Anne ve babasının cenazesine gelmediği ancak ihtiyacı olduğunda sahte gözyaşları döküp ülkücü oy devşirmeye çalıştığı ülkücü şehitler bir anda akıllarına gelmiştir." değerlendirmesini yaptı.

'ALÇAK BİR YÖNTEM KULLANILARAK ŞEREFLİ BİR HEDEFE ULAŞILMAZ'

MHP’li Büyükataman, ciddi bir algı yönetimi ve psikolojik harekâtın yürütüldüğü AK Parti iktidarı döneminde gerçekleştirilen hiçbir eylemin ve dile getirilen hiçbir söylemin tesadüfi olmadığı millet tarafından artık çok iyi bilindiğine işaret ederek, şöyle devam etti:

"Sosyal medya üzerinden öncelikle kendilerine ülkücü süsü verilen troller başta olmak üzere, ‘İkinci turda Erdoğan’ı PKK’ya muhtaç etmeyin.’ söylemleriyle ve çeşitli toplum mühendislikleriyle ülkücü camia üzerinde bir algı operasyonu yapılmaktadır. Tayyip Erdoğan ve avanesi bilmedir ki; ‘Alçak bir yöntem kullanılarak şerefli bir hedefe ulaşılmaz.’ Türk milletinin derdini kendine dert etmeyen, Türk milletinin endişesini yüreğinde hissetmeyip, Türk milletiyle kederde, tasada, neşe ve kıvançta bir olmayan AKP ve HDP’nin bizim için birbirinden hiçbir farkı yoktur. Görünen odur ki; AKP iktidarı kendi yarattığı sorunlar denizinde hayat mücadelesi vermekte ve yükselen milliyetçilik dalgalarına karşı kendisini korumanın yollarını aramaktadır. Bu sert dalgalar, iktidar için papaz elbisesi bile giyerim, diyen Başbakan Erdoğan’ın bir kez daha her renge utanmadan girebileceğini göstermiştir. Çünkü Başbakan’ın tek derdi oy, tek amacı iktidardır. Bunları elde ettiğinde ise tek dostu bölücübaşı ve tek düşmanı Türklük olmaktadır."

'KENDİNDEN YORULMUŞ BİRİSİ İÇİNDE YAŞADIĞI TOPLUMA MUTLULUK VEREBİLİR Mİ?'

Büyükataman ayrıca "Kendisine karşı dahi dürüst olamayan, kendisine yalan söyleyen, yalanı meslek haline getiren, her ağzını açtığında kin ve nefret kusan bir kişi başka birini sevebilir mi? Kendi kalbi ile barışık olmayan birisinin başkalarıyla iyi geçinmesi mümkün müdür? Kendi kendisinden canı sıkılan, kendinden yorulmuş birisi içinde yaşadığı topluma mutluluk verebilir mi?" sorularını yöneltti.

"Allah, Fırat'ın kıyısında kaybolan bir koyunu Hz. Ömer’den sorarsa; fakir fukaranın 2.2 katrilyonunu iç edenden her halükarda bunun hesabını sorar. Erdoğan, korkulu rüyaları olan Yüce Divandan ve bu aziz millete hesap vermekten kaçamayacaktır." ifadelerini kullanan Büyükataman, sözlerini şöyle tamamladı: "Şüphesiz ki aziz milletimiz sandık başına gittiğinde bu kara senaryoların bedelini ödetecek ve bebek katilinden barış elçisi, peşmerge başından gurur kaynağı, terör örgütünden merhamet makamı ve bölücülük çığırtkanlarından barış heyeti oluşturan AKP iktidarından, Yüce Divana gönderilecek bir ihanet takımı oluşturacaktır." CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×