MHP'den CHP'ye 'Kandil'li cevap

MHP lideri Bahçeli'ye ağır ifadelerle yüklenen CHP'li Sayek'e cevap MHP'li Yalçın'dan geldi. Yalçın, "MHP, kongresini de sarayın bahçesinde yapabilir" diyen CHP'li Sayek'e, "Siz de Kandil'de yapabilirsiniz" şeklinde cevap verdi

MHP'den CHP'ye 'Kandil'li cevap
31 Ağustos 2016 Çarşamba 19:10

CHP ile MHP arasındaki Adli Yıl Açılış Töreni'ne gitme polemiği giderek sertleşiyor. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak Adli Yıl Açılış Töreni'ne katılmayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke çok ağır ifadelerle karşılık vermişti. Sayek'in ifadelerine cevap MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'dan geldi. Yalçın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin CHP'nin adli yıl açılış törenine katılmamasına ilişkin tutumunu seviyeli ve nazik bir üslupla değerlendirdiğini belirterek, "Selin Sayek Böke’nin verdiği cevap, kontrolsüzce züccaciye dükkanına giren filin ortalığı yıkıp geçmesinden farksız olmuştur." değerlendirmesinde bulundu.

Yalçın, yazılı açıklamasında, Türkiye’nin içinden geçtiği badireli günlerde oluşan milli mutabakat ve siyasi konsensüs havasının, ana muhalefet partisine ağır geldiğini savunarak, CHP'nin inkarcılığa başladığını öne sürdü.

Farklı siyasi tutum ve görüşlere rağmen Türkiye'yi düze çıkarmak için ortak noktalarda birleşilmesinin milli bir yükümlülük olduğu gerçeğinin bütün toplum kesimlerinde teslim edildiği bir zaman diliminde, CHP'nin fikriyatına uygun bir tavır sergilediğini ifade eden Yalçın, şunları kaydetti:

"CHP YENİKAPI'DA DA DEMEK Kİ SAMİMİYETSİZDİ"

"CHP, Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünün korunması noktasındaki samimiyetsizliğini ve ikiyüzlülüğünü çabuk açık etmiş, milli meseleler söz konusu olunca ittifak eden geniş toplum kesimleriyle bir türlü dokusunun tutmayacağını bir kez daha ispatlamıştır. CHP, Yenikapı'daki mitinge AKP ve MHP ile yan yana katılırken de demek ki samimiyetsizdi.

"ANA MUHALEFET KARARINI VERMELİDİR"

Madem Devlet Bahçeli, Erdoğan rejimine destek veriyordu, CHP’nin MHP ve milletle birlikte Yenikapı’da ne işi vardı? CHP, artık bir yol ayrımına gelmiştir. Ana muhalefet partisi kararını vermelidir, milli birlikten yana mı olmalıdır, ayrışmadan yana mı tutum takınmalıdır? CHP artık HDP ağzını terk etmeli, kendi özüne dönerek Cumhuriyet'in kurucu değerlerine sahip çıkmalıdır. Eğer aksi düşünülüyorsa bundan böyle sayın Böke açıklamalarını Kandil'den yapmalıdır."

"ZÜCCACİYE DÜKKANINA GİREN FİL GİBİ"

"Selin Sayek Böke'nin verdiği cevap, kontrolsüzce züccaciye dükkanına giren filin ortalığı yıkıp geçmesinden farksız olmuştur." ifadesini kullanan Yalçın, şunları belirtti:

"ARIZALI ZİHNİYET"

Sayın Bahçeli'ye 'Kongresini Saray'ın bahçesinde yapabilir' diyen arızalı zihniyetlere de kongrelerini Kandil'de yapmak yaraşır. Hatta Karayılan'ları ve Cemil Bayık'ları da onur konuğu olarak davet edebilirler. Böyle olduğu takdirde çok sırıtmayacaktır. Sayın Devlet Bahçeli'yi Erdoğan rejimine destek vermekle suçlayan Baasçı kafayı ana muhalefet partisine yakıştırmakta zorluk çekiyoruz."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×