MHP'deki olağanüstü kongre tartışmaları

Eski MHP Genel Başkan Yardımcısı Sazak, "Ülkücü Hareket bir uçtan bir uca Türkiye'dir. Bu sebeple MHP bölünürse Türkiye bölünür" dedi

MHP'deki olağanüstü kongre tartışmaları
14 Mayıs 2016 Cumartesi 19:03

MHP'de genel başkanlık için adaylığını açıklayan eski Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Servet Sazak, "Ülkücü hareket bir uçtan bir uca Türkiye'dir. Bu sebeple, MHP bölünürse Türkiye bölünür." değerlendirmesinde bulundu.

Sazak, yaptığı yazılı açıklamada, bugünkü "imkansız fotoğrafı" önceden gördüğünü belirtti.
Ülkücülerin onaylamadığı hiçbir siyasi projeye yakın olmamayı ilke edindiğinin altını çizen Sazak, MHP bölündüğünde geçmişin kendilerine lanet okuyacağını ifade etti.

Sazak, şunları kaydetti:
"Kurulu düzenin, adli ya da idari hiçbir kurumunun vereceği hiçbir karar ülküdaş olmaktan daha haysiyetli değildir. Ülkücü hareket kendi geleceğini kendi ahlak sahasında, kendi inanç coğrafyasında ve kendi gönül lisanıyla tayin edecek olgunluğa sahiptir. Unutulmamalıdır ki ülkücü hareket gazi bir harekettir, dualıdır. Bugün aramızda olmayan koruyucuları, bugün henüz doğmamış kahramanları vardır. Ülkücü hareket bir uçtan bir uca Türkiye'dir. Bu sebeple, MHP bölünürse Türkiye bölünür. Gün, birbirimize ve Türkiye'ye sımsıkı sarılma günüdür."


Etiketler; #ankara #mhp

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×