MHP'de işler tam karıştı

MHP'de kurultay karmaşası muhalifler adına çağrı heyetinin yaptığı açıklamayla devam ediyor. Çağrı heyeti tarih açıkladı, MHP yönetimi ise tanımadıklarını duyurdu.

MHP'de işler tam karıştı
30 Mayıs 2016 Pazartesi 12:35

MHP'li muhaliflerin başvurusu üzerine Ankara 12. Sulh Mahkemesi tarafından atanan Çağrı Heyeti, MHP olağanüstü büyük kurultayının, 19 Haziran 2016 Pazar günü saat 10.00'da Ankara Büyük Anadolu Otel'de toplanacağını açıkladı. MHP yönetimi ise yapılan açıklamayı tanımadıklarını, kurultayın 10 Temmuz 2016'da yapılacağını duyurdu. Karşılıklı açıklamalardan sonra şimdi gözler muhaliflerde. Muhaliflerin alacağı tavra göre partinin durumu belli olacak. 

Çağrı heyetinden yapılan açıklamada şöyle denildi: "Kamuoyunun da malumu olduğu üzere, Milliyetçi Hareket Partisi Olağanüstü Büyük Kongresinin icrası ve toplantıya çağrılması amacıyla Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından Çağrı Heyetimiz görevlendirilmiş, Yargıtay 18. Hukuk Dairesi tarafından söz konusu karar oybirliği ile onanarak  kesinleşmiştir. Gelinen süreçte kongrenin toplantıya çağrılması ve icrası ile ilgili olarak Çağrı Heyetimiz tek yetkili ve görevli organ sıfatıyla Olağanüstü Büyük kongrenin 19 Haziran 2016 tarihinde saat10.00’da  Ankara Büyük Anadolu Hotels Esenboğa Thermal ve Kongre ve Kültür Merkezi Tesislerinde yapılması hususunda karar almıştır. Bundan sonraki süreç içerisinde Çağrı Heyetimiz tarafından bu görev yerine getirilirken kongrenin toplantıya çağrılması ve icrası hususunda Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezimizle tüm iletişimkanallarımız açık olacaktır. Alınan kararın ve yapılacak Olağanüstü Büyük Kongre Toplantısının Türk Milletine ve Milliyetçi Hareket Partisi camiasına hayırlı olmasını diler, kamuoyuna saygıyla bildiririz."

MHP'DEN ANINDA KARŞILIK GELDİ: TANIMIYORUZ

MHP'deki olağanüstü kurultay tartışması ile ilgili çağrı heyetinin yaptığı son dakikaaçıklamasına MHP'den ilk tepki geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Çağrı heyetinin açıkladığı 19 Haziran tarihini tanımıyoruz. Bizim kurultay tarihimiz 10 Temmuz'dur" dedi.

 Heyetin yaptığı açıklama sonrasında gözler MHP Genel Merkezi'ne çevrildi. Karar ileilgili ilk tepki MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'dan geldi. Yalçın, "Çağrı heyetinin açıkladığı 19 Haziran tarihini tanımıyoruz. Bizim kurultay tarihimiz 10 Temmuz'dur. Kurultayımız 10 Temmuz'da yapılacaktır" açıklamasında bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×