Loğoğlu: Ekmeleddin İhsanoğlu hakkında en ufak bir rüşvet, yolsuzluk iddiası yok

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, cumhurbaşkanlığına ortak aday gösterilen Ekmeleddin İhsanoğlu hakkında en ufak yolsuzluk ve rüşvet iddiası bulunmadığını söyledi. Eleştirileri saygı ile karşıladığını ancak anlayışla...

Loğoğlu: Ekmeleddin İhsanoğlu hakkında en ufak bir rüşvet, yolsuzluk iddiası yok
23 Haziran 2014 Pazartesi 13:58

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, cumhurbaşkanlığına ortak aday gösterilen Ekmeleddin İhsanoğlu hakkında en ufak yolsuzluk ve rüşvet iddiası bulunmadığını söyledi. Eleştirileri saygı ile karşıladığını ancak anlayışla karşılamadığını belirten Loğoğlu, "Ekmeleddin İhsanoğlu benim kanaatimce Türkiye’nin bu noktada bulabileceği en iyi aday." ifadelerini kullandı.

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Faruk Loğoğlu, ortak aday İhsanoğlu hakkındaki eleştirileri değerlendirdi. İhsanoğlu’nun birçok kesim arasında uzlaşma ile belirlendiğini hatırlatan Loğoğlu, şöyle devam etti: "Ekmeleddin İhsanoğlu sadece CHP’nin adayı değil MHP’nin irili ufaklı diğer siyasi partilerin birçok kuruluşun bir çok düşünen yazan vatandaşın adayı olarak benimsenmiş bir insan. Resmi adaylığı da önümüzdeki günlerde gerçekleşecek. Ben kendisini uzun yıllardır değişik ortamlarda tanıyan bir insan olarak şunu söyleyebilirim; Ekmeleddin İhsanoğlu cumhurbaşkanlığına layık bir isimdir. Nitelikleri ile Cumhuriyeti ilkeleriyle, Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluş esasları ile hiçbir sıkıntısı olmayan, geniş uluslararası tecrübesi olan her şeyi ile ölçülü bir adaydan bahsediyoruz. Ekmeleddin İhsanoğlu benim kanaatimce Türkiye’nin bu noktada bulabileceği en iyi aday. Dikkat ederseniz AKP tarafı Başbakan dahil olmak üzere öyle ilginç ifadeler kullanıyorlar. Ekmeleddin İhsanoğlu Türkiye’de bütün halka hitap edebilecek bir Anadolu evladı. Gizli kapaklı bir tarafı yok. Hakkında en ufak bir yolsuzluk yok, rüşvet yok şeyi yok. En ufak bir Türkiye Cumhuriyeti ilkelerine ters gelecek bir açıklaması yok. Her zaman bilimden yana olmuş bir adaydan bahsediyoruz. Eleştiriyi saygı ile karşılıyorum ama anlayışla karşılamıyorum."

HİZMET HAREKETİ'NE KUMPAS İDDİALARI

Hizmet Hareketi’ne kumpas iddialarının sorulması üzerine Loğoğlu, "Bu konunun ayrıntılarını bilmiyoru. O yüzden doğru düzgün bir cevap da veremem. Ortaya atılacak her iddianın arkasının getirilmesi ve bunların siyaset ortamında değil adalet önünde soruşturulması gerekir." şeklinde cevap verdi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×