Loğoğlu: Çözümün adresi İmralı değil

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, terörün çözümü ile ilgili adresin İmralı olmadığını söyledi. TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Loğoğlu, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı. Terör sorununa yönelik...

Loğoğlu: Çözümün adresi İmralı değil
09 Haziran 2014 Pazartesi 13:08

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, terörün çözümü ile ilgili adresin İmralı olmadığını söyledi.

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Loğoğlu, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı. Terör sorununa yönelik çözümün adresinin İmralı olmadığını belirten Loğoğlu, “Çözümün adresi TBMM’dir. Çözümün adresi; bölge halkına yönelik atılacak somut adımlar, sözlerin ötesine geçen somut eylemler.” ifadesini kullandı.

Dershanelerin kapatılmasıyla ilgili düzenlemenin Anayasa Mahkemesi’nde görüşüldüğünün hatırlatılması üzerine Loğoğlu, “Anayasa Mahkemesi son dönemlerde hukuktan yana, doğrudan yana, adalet ve özgürlükten yana bir çizgide olduğunu görüyoruz. Dershanelerin kapatılması konusunda tutumumuz belliydi.” dedi.

Kalekol eylemleriyle ilgili düşüncelerini de dile getiren Loğoğlu, şunları söyledi: “Sadece terörle mücadele anlamında değil bir ülke değişik açılardan normal kamu düzenini sağlamak, yasa dışı eylemleri önlemek, kontrol altına almak bu tür karakollar yapabilir. Ama bu bir sorun oldu. Bunu protesto eden, bunun yanlış olduğunu düşünen bu karakollara gerek olmadığını düşünen çevreler var. Karakol inşaatı yapılması konusu her iki taraf için de mücadele aracı haline dönüştürüldü. Birbirlerini tatmin edecek bir görüşme yoluyla çözümlenmesi pekala mümkün.”

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×