Kürtçe ezan dayatılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk defa milletvekili seçildiği Siirt'te konuştu.

Kürtçe ezan dayatılıyor
04 Mayıs 2015 Pazartesi 15:11

Siirtlilere "eniştenize sahip çıktığınız için sizlere teşekkür ediyorum" diyerek seslenen Erdoğan, 17 Aralık 1997'De hapise girmesine neden olan şiiri Siirt'te bir kez daha okudu.

Kılıçdaroğlu'na Cevap Verdi

 İpin ucunu 1997 yılında kesmek istediler. Yıllar sonra yine bu şehirden başladı. Benimle ilgili Kayseri'de bir ifade kullanmış. Cevap vermeye değmez ama Siirtliler Cumhurbaşkanını iyi tanır. Nerede ne konuşacağını bilmiyor. Kenan Evren gibi Cumhurbaşkanı Kur'an'ı istismar ediyor diyor. Ben Kur'an'la doğdum, Kur'an'la yaşıyorum. Senin nezdinde Kur'an nerede olduğu malum. Sen ilk önce kendini sorgula.
 
Hdp'ye yüklendi
 
-Her türlü yol bunlarda var. Bunlar cami duvarını pisletmeye başladı. Terörün destekçisi parti Diyanet İşleri'ni kapatacağım diyor. Benim Kürt kardeşlerimi istismar ettiler. Ben Kürt kardeşlerime sesleniyorum. 7 Haziran'da bu oyunu bozun. Çıkmış Taksim bizim Kabe'mizdir diyor. Birileri Kabe onların olsun Çankırı bize yeter diyordu. Şimdi de bunlar Taksim bize yeter diyor. Evet ben tarafım. Milletimin tarafındayım. Burada yalnızca Türk bayrağı dalgalanıyor. 
- 70 yıl önce bu millete Türkçe ezan dayatılıyordu, şimdi de Kürtçe ezan dayatılıyor.
- Bugün Türkiye'de Boko Haram gibi DAEŞ gibi örgütler faaliyet gösteremiyorsa bunda Diyanet'in rolü büyüktür. 
 
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×