Kürkçü: Tayyip Erdoğan’ı Köşk’te görmek istemiyoruz, halkımız destek vermesin

HDP Eş Başkanı Ertuğrul Kürkçü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı cumhurbaşkanı olarak Köşk’te görmek istemediklerini söyledi. Kürkçü, “Ona hiçbir şekilde halkımızın destek vermesini istemiyoruz.” dedi.TBMM’de partisinin grup...

Kürkçü: Tayyip Erdoğan’ı Köşk’te görmek istemiyoruz, halkımız destek vermesin
17 Haziran 2014 Salı 15:28

HDP Eş Başkanı Ertuğrul Kürkçü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı cumhurbaşkanı olarak Köşk’te görmek istemediklerini söyledi. Kürkçü, “Ona hiçbir şekilde halkımızın destek vermesini istemiyoruz.” dedi.

TBMM’de partisinin grup toplantısında konuşan Kürkçü, çatı adayla ilgili şunları ifade etti: “Tayyip Erdoğan’ı cumhurbaşkanlığı köşkünde görmek istemiyoruz. Ona hiçbir şekilde halkımızın destek vermesini istemiyoruz. Suriye ve Irak siyasetine bakın, dış politikasına bakın, Soma’daki katliam karşısındaki tutumuna bakın, Gezi isyanı karşısındaki tutumuna bakın, başımıza gelecekleri şimdiden görebilirsiniz. Böyle bir kişinin cumhurbaşkanlığı Türkiye için esenlik kaynağı olmayacaktır. Karşısında ne var? Karşısında eğer benzetebilirsek oyundaki Karagöz karakterinin karşısında Hacivat karakterinin çıkarılmasıdır. Çok dil bilen, kibar, gözlüklü, ak saçlı terbiyeli bir insan. Bütün bu letafet zarafetin arkasında ne var? Bunun arkasında AKP’nin eleştirdiğimiz dış siyaseti var. Suriye siyasetine karşı İslam Kalkınma Örgütü’nün başındaki kişi olarak bir tek ağzını açmış mı? Demek ki CHP bu siyasete ortak olmak istiyor. Irak siyasetine karşı bir kez ağzını açıp bir şey söylemiş mi? Hayır. Bir tek kez Türkiye’de ezilen mezhepler, ezilen milliyetlerin hakları ile ilgili bir tek kelime söylemiş mi? Aslında aynı dünyanın iki kutbu.”

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×