Koray Aydın'dan Meral Akşener'e tepki

- Eski MHP Milletvekili Aydın: - "Tüzük maddelerini biz de burada gördük" - "Bana göre buradan seçilecek genel başkan Türkiye'nin başbakanı olacak. Artık bu halka mal oldu, geniş kitlelere yayıldı ve bu kabul edildi"

Koray Aydın'dan Meral Akşener'e tepki
19 Haziran 2016 Pazar 18:58

ANKARA (AA) - Eski MHP Milletvekili Koray Aydın, "Tüzük maddelerini biz de burada gördük" dedi.
MHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Aydın, MHP'de Çağrı Heyeti'nin topladığı 6. Olağanüstü Kongre'nin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, tüzük değişikliklerine ilişkin maddeleri sabah kendisinin de kongre salonunda gördüğünü söyledi.
Tüzük değişikliğiyle ilgili üzerinde çalışılması gereken maddelerle ilgili Meral Akşener'in avukatları ile görüşme yapmak istediklerini ancak avukatların gelmediğini iddia eden Aydın, "Tüzük maddelerini biz de burada gördük. Halbuki burada hangi maddelerin değiştirileceği konusunda bir çalışma yapmıştık. Onlara uygun olarak bir hukuk dilinin oluşturulması, hata payının ortadan kaldırılması ve mahkemeye düşecek ve iptale neden olacak maddeler üzerinde takım çalışması yapılması zorunluydu." dedi.
Kongrenin toplanmasının ana nedenlerinden bir tanesinin de "olağanüstü kongrelerde seçim yapılamaz" maddesinin değiştirilmesi olduğunu vurgulayan Aydın, şunları kaydetti:
"O madde bağımsız olarak oylandı ve değişti. Genel merkezimiz de 10 Temmuz ile ilgili kongre kararını açıkladı. Yaklaşık 10 gündür gazete ilanları çıkıyor. Bundan geri dönüşün olmayacağını düşünüyorum. Bu kurultayın yapılmasına mahkeme karar verdi, Yargıtay da onadı. Bunun geçersiz olacağını düşünmek hukuken mümkün değil. Top şimdi genel merkezimizin ayağında. Genel merkezle aynı güne, aynı salona karar aldık. Artık kapıları birbirimize açacağız.
'Hukuksuzdur' söylemlerini, katılımın az olması için bir siyasi manevra olarak görüyorum. Demokrasi sınavından MHP yüz akıyla çıkmıştır. Bana göre buradan seçilecek genel başkan Türkiye'nin başbakanı olacak. Artık bu halka mal oldu, geniş kitlelere yayıldı ve bu kabul edildi."
"Bu durumda Sayın Devlet Bahçeli de çıksa başbakan olur öyle mi?" sorusu üzerine Aydın, "Evet tabii ki kim seçilirse o başbakan olacak. Ben de kendimin seçileceğini düşünüyorum." ifadesine yer verdi.


Etiketler; #mhp

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×