Kılıçdaroğlu yine 'diktatör bozuntusu' dedi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik hakaretlerine bugün de devam ederek bir kez daha 'diktatör bozuntusu' dedi

Kılıçdaroğlu yine 'diktatör bozuntusu' dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik hakaretlerine bugün de devam etti. Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, daha önce onlarca kez daha konusu olan "diktatör bozuntusu" ifadesini bugünkü konuşmasında bir kez daha kullandı. 

Partisinin bugünkü grup tophantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Yargıtay tarafından hakkında bozma kararı verilen Ergenekon davasına da değindi. Kılıçdaroğlu, Ergenekon davası sürecinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın savcılara tam destek verdiğini, davanın savcısı olduğunu açıkladığını ancak şimdi sustuğunu savunarak hakaretlerde bulundu. İşte Kılıçdaroğlu'nun o konuşmasından satırbaşları: Ergenekon Davası sonuçlandı, tam bir çöküştü. 'Masum insanların evlerini basıyorsunuz, yanlış yapıyorsunuz' dedik. 'Darbecisiniz' dediler. Yıllarca bu ülkeye hizmet eden subaylar, aydınlar, yazarlar hapislere tıkıldı. Adalet aradılar. Adalete olan inançları sarsıldı. Ergenekon sürecinde 100 bin telefon izlemeye alındı. 60 bin telefon dinlendi. 3 bin kişi hakkında tahkikat yapıldı. Ergenekon dosyası 64 milyon sayfayı aştı. 7 kişi ifade vermeden hayatını kaybetti. 7 kişi kanser nedeniyle hayatını kaybetti. 'Türkiye bağırsaklarını temizliyor, darbeciler yargılanacak' dediler.

Türkan Saylan gibi bir kadının evini bastılar. Onu Nazi olarak suçladılar. Cüzzamı bitiren bir kadını. Evini bastılar onu da darbeci olarak suçladılar. İlker Başbuğ'u terör örgütü üyesi ve yöneticisi olarak suçladılar. Kasası var dediği kişinin Bağ-Kur'a 35 bin lira borcu vardı. Ailesi para bulamadı cenazesi için.

83 yaşındaki İlhan Selçuk'un evi basıldı. TRT'den önceden haber yaptılar. Fatih Hilmioğlu hapisteyken çocuğu öldü, evinde ağlamasına izin vermediler. Mehmet Haberal 4 yıl 4 ay hapis yattı. Mustafa Balbay 4 yıl 9 ay hapiste kaldı. Milletvekili seçildiler, 'Siz Ergenekoncusunuz' dediler. Antika tüfeği suikast silahı olarak dosyaya eklediler. Dolandırıcılıktan mahkum olan bir kişinin tanık olarak ifadesini aldılar.

Ahmet Şık'ı basılmayan kitaptan hapse attılar. Bir Silivri edebiyatı oluştu. Önümüzdeki günde belki bu edebiyatın başka versiyonları da çıkacaktır. Bu olay AKP'nin Türkiye'ye yaptığı kumpas olayıdır.
 
Başbakan kendi aracını savcıya tahsis etti. 'Ben bu davaların savcısıyım' dedi, şimdi niye konuşmuyorsun? 'Siz ne istediniz de vermedik' dedi. Savcıları, hakimleri, subayları, aydınlarını verdiniz. Sen bizim bilmediğimizin dışında neleri verdin, diktatör bozuntusu? Harp Akademileri'nde 'Bu operasyonlarla şahsım başta olmak üzere, tüm ülkeyi yanlış yönlendirdiler. Aldatıldı. Kurumlarımız içinde örgütlenmiş bir yapının Türkiye'yi ele geçimek üzere bir kumpasa maruz kaldık' diyor. 'Bizi kandırdılar' diyor. Kim onları o göreve getirdi? Bunun muhasebesini yaptın mı? Masum bir insanı yıllarca hapiste tutacaksınız, özür dileyeceğinize 'Bizi kandırdılar'. Sen çocuk musun, devleti yönetiyorsunuz. Bunların yatacak yeri yok.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×