Kılıçdaroğlu: Türkiye'yi 30 Mart'ta haramilerden temizleyeceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'yi 30 Mart'ta haramilerden temizleyeceklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu: Türkiye'yi 30 Mart'ta haramilerden temizleyeceğiz
26 Mart 2014 Çarşamba 18:23

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'yi 30 Mart'ta haramilerden temizleyeceklerini söyledi. Seçim çalışmaları kapsamında Manisa'nın Soma ilçesinde halka seslenen Kılıçdaroğlu, "Türkiye'yi haramilerden temizlemek, kul hakkı yiyenlerden temizlemek, haram parayla umreye gidenlerden, koluna 700 bin liralık rüşvet saati alanlardan temizlemek istiyor musunuz?" dedi.

Türkiye'de çiftçinin, esnafın, işçinin kazanması, alınterinin değerini bulmasını istiyorlarsa vatandaşlardan 30 Mart'ta sandığa gitmelerini isteyen Kılıçdaroğlu, "30 Mart'ta sandığa gideceğiz. El ele, kol kola, omuz omuza, bir bayram havası içinde gideceğiz, haramilerin iktidarını yıkacağız. Söz mü? Ben de söz veriyorum, sizin hakkınızı sonunu kadar koruyacağım, sizin için çalışacağım. Sizin için üreteceğim, sizin için çaba harcayacağım. Bu ülkeyi başçalandan kurtaracağız. Bazı vatandaşlarım diyor ki, 'Ya çaldılar ama iş de yaptılar.' Şimdi ben bu yurttaşlarıma sesleniyorum; sen dükkanını hırsıza teslim eder misin, evini hırsıza teslim eder misin? O zaman niye bir ülkeyi hırsıza teslim ediyorsun? Hırsıza teslim etme." şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, 30 Mart'ta yapılacak seçimlerle CHP olarak yerelde iktidar olacaklarını iddia ederek, şöyle devam etti: "Sandığa gideceğiz. Barış havası içinde, kardeşçe gideceğiz. Düşmanlar çatlasın diye gideceğiz. Güzel bir ülkeyi beraber kuracağız. Beraber inşa edeceğiz güzel Türkiye'yi. Düne kadar kadının başörtüsü üzerinden siyaset yapıyordu, elinden aldım. Aramızda çok sayıda hanım kardeşim var, size sesleniyorum. Bahar temizliğini evlerinizde yaptınız, şimdi sıra geldi bahar temizliğini ülkede yapmaya. Yapacak mısınız? Ben de söz veriyorum. İster başı açık olsun, ister başı kapalı olsun, bütün hanımların benim başımın üstünde yeri var."

Taşeron işçilerin sıkıntılarına da değinen Kılıçdaroğlu, "Taşeron işçiliğini biliyorum. Ne kadar sorunlu olduğunu da biliyorum. Bu çağdaş kölelik modelini, söz veriyorum bitireceğim. CHP iktidarında daha güzel bir Türkiye, daha huzurlu bir Türkiye'yi, siyasetçinin zenginleşmediği, halkın zenginleştiği bir Türkiye'yi yeniden inşa edeceğiz." dedi. Siyasetçinin zenginleştiği ülkede halkın fakirleşeceğini belirterek, 85 milyon euro tutarında yolsuzluk yapıldığını iddia etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, meydanlarda aleyhinde atılan sloganlar sebebiyle hakkında dava açtığını ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Sanıyor ki ben ondan korkacağım. Sen ayakkabı kutusundan korkuyorsun. Ben senden ne korkacağım? Sen tweet atıyorlar, ondan korkuyorsun. Sen haram para yedin, sen onun hesabını vereceksin. Ben özellikle Adalet ve Kalkınma Partisi'ne geçen seçimlerde oy vermiş saygıdeğer yurttaşlarıma seslenmek istiyorum. Gün, birlik günüdür. Gün, siyaseti kirlilikten arındırma günüdür. Ayrışmayacağız. Ben hükümeti eleştiriyorum diye sakın ha bu eleştirileri siz üstünüze alınmayın. Sizler bu ülkenin namuslu yurttaşlarısınız. O size söz verdi, 'Bana oy verin, yolsuzlukları önleyeceğim, bana oy verin yoksulluğu önleyeceğim, bana oy verin yasakları önleyeceğimb' dedi. 3 Y'yi ne diye anladı? Yemek olarak anladı. size kazık attı. Şimdi gün, sizi aldatan, kandıran, kendisi zenginleşen, çocukları zenginleşen, haram para yiyen bu haramzadelerden 30 Mart'ta hesap sorma günüdür. O yurttaşlarımdan şunu istiyorum, 30'unda sandığa gideceksiniz, elinizi vicdanınıza koyun. Kul hakkı yemek günah mıdır, değil midir? Eğer günahsa iki seçeneğiniz var, ya helâle ya harama ortak olacaksınız. Neye ortak olacağız? Bu milletin irfanına güveniyorum. Bu milletin büyüklüğüne, temizliğine güveniyorum. Bu millet, yedi düvele karşı mücadele etmiş bir millettir."

Türkiye'nin, ortaya çıkan ses kayıtlarıyla ilk kez bir hükümetin devleti nasıl soyduğuna tanık olduğunu ileri süren Kılıçdaroğlu, "İlk kez bir hükümetin, bir devleti nasıl soyduğuna tanık olduk. İlk kez, cumhuriyet tarihi ve dünya tarihinde. Fellik fellik geziyor, 'Montajdır.' diyor. Kendisine şunu söyledim, montajsa ortaya çıkarmak çok kolay. Telekomünikasyon Başkanlığı'nın kayıtlarını yayınlarsın. En başta ben, haksızlığa uğradıysan ilk önce ben, 'Kimse Başbakan'a iftira atmasın.' diye ben söylerim ama sen yayınlamıyorsun. Niye yayınlamıyor? Soma ne kadar gerçekse o ses kayıtları da o kadar gerçek. Sümeyye Erdoğan'ın hangi gün, hangi saatte, hangi tarifeli uçakla, hangi koltuğuyla İstanbul'a gittiğini biliyorum. Bilal Erdoğan'ın, paralar sıfırlandıktan sonra 30 milyon euroyu nereye gönderdiğini biliyorum. İçişleri Bakanı da bilir bunu." şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, cumhuriyet projesi çerçevesinde bütün temiz insanları CHP bayrağı altında topladıklarını ifade ederek, "İstiyoruz ki Türkiye'yi yeniden eski görkemli günlerine ulaştıralım. İstiyoruz ki Türkiye'yi yönetenler kirlilikten arınsın, temiz ve güzel bir Türkiye olsun. İstiyoruz ki her evde tencere kaynasın, her evde mutluluk olsun, her kadın çocuğunu sabahleyin güler yüzle okula göndersin. İstiyoruz ki işsizlik belası olmasın, herkesin işi, herkesin aşı olsun. Sokağa çıktığımızda, tanımadığımız bir yurttaşa güler yüzle selam verelim. Güler yüzle 'merhaba' diyelim, güler yüzle tokalaşalım. Mutlu, huzurlu bir Türkiye'yi birlikte inşa edelim. İlk yol, ilk adım 30 Mart. Sandığa gideceğiz, el ele, kol kola, omuz omuza. Hiçbir provokasyona gelmeyeceğiz. Bize saldırsalar bile biz saldırmayacağız. Sandığa gideceğiz, oyumuzu kullanacağız. Güzel Türkiye için, çocuklarımıza daha güzel bir Türkiye bırakmak için mücadele edeceğiz." dedi. CİHAN

Kılıçdaroğlu: Türkiye'yi 30 Mart'ta haramilerden temizleyeceğiz


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×