Kılıçdaroğlu: Demokrasimiz güçlenmek zorunda, temizlenmek zorunda

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, oyunu kullandığı için mutlu olduğunu ifade ederek, "Demokrasimiz güçlenmek zorunda, temizlenmek zorunda.

Kılıçdaroğlu: Demokrasimiz güçlenmek zorunda, temizlenmek zorunda
30 Mart 2014 Pazar 15:58

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, oyunu kullandığı için mutlu olduğunu ifade ederek, "Demokrasimiz güçlenmek zorunda, temizlenmek zorunda." dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçimler için oyunu eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte Balgat Çukurambar semtindeki Arjantin İlkokulu’nda kullandı. Oyununu basın mensuplarının yoğun ilgisi altında kullanan Kılıçdaroğlu, yine bu ilgi altında gazetecilere kısa bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, "Sizler de görüyorsunuz, yurttaşlarımızda büyük bir heyecan var. Hepsi bir demokrasi şölenine katılmak için sandığa geldiler. Ben hep şu çağrıyı yaptım. Vicdanınıza danışın ve oyunuzu öyle kullanın diye. Umuyorum bu gerçekleşir. Mutluyum, oyumu kullandım demokrasinin gereği. Demokrasimiz güçlenmek zorunda, temizlenmek zorunda. Güzel bir demokrasiyi inşa edeceğiz. Ben halkıma güveniyorum, onların irfanına güveniyorum. Umarım güzel bir sonuç çıkar ortaya." dedi.

Kılıçdaroğlu daha sonra vatandaşların ‘Türkiye seninle gurur duyuyor’ tezahüratları altında eşi ile birlikte okuldan ayrıldı.
CİHAN

Kılıçdaroğlu: Demokrasimiz güçlenmek zorunda, temizlenmek zorunda


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×