Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı koltuğuna eşit davranan ve tarafsız biri otursun

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tek isteğinin Cumhurbaşkanlığı koltuğuna bayrağına sahip çıkan, geçmişi temiz olan, bütün vatandaşlarına eşit mesafede davranan ve tarafsız birisinin oturması olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu,...

Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı koltuğuna eşit davranan ve tarafsız biri otursun
03 Ağustos 2014 Pazar 18:23

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tek isteğinin Cumhurbaşkanlığı koltuğuna bayrağına sahip çıkan, geçmişi temiz olan, bütün vatandaşlarına eşit mesafede davranan ve tarafsız birisinin oturması olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu, Antalya Konyaaltı Belediyesi tarafından düzenlenen 19. Feslikan Yaylası Yaz Şenlikleri'ne katıldı. Burada düzenlenen yağlı pehlivan güreşlerini izleyen ve başpehlivanlık müsabakaları kuralarını çeken Kılıçdaroğlu, güreşçilerle ‘parmak tokası’ selamıyla selamlaştı. Antalya’dan bin 450 metre yükseklikteki Feslikan Yaylası’nda toplanan kalabalığa hitap eden Kılıçdaroğlu, 10 Ağustos’ta yapılacak olan cumhurbaşkanı seçimlerine değindi. Görüşü, siyasi düşüncesi ne olursa olsun bütün herkese ortak bir çağrı yaptığını belirten Kılıçdaroğlu, “Ayın 10’unda sandığa gidiniz ve oyunuzu kullanınız. Demokrasiye katkıda bulununuz. Eğer sandığa giderseniz demokrasimiz güçlenecektir. Çok daha güzel bir Türkiye'yi el birliğiyle ayağa kaldırmış olacağız.” dedi. Cumhurbaşkanlığı makamının önemine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, o koltuğun Türk bayrağını ve ülkeyi temsil ettiğini söyledi. Mithat Cemal Kuntay şiirinden “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.” dizelerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, “O zaman geliniz bayrağımızı yüceltecek olan bilge, dürüst, namuslu bir kişiyi cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturtalım. En büyük arzum bu. Size şu veya bu aday yönünden hiçbir telkinde bulunmuyorum. Tek istediğim bayrağına sahip çıkan, tek istediğim geçmişi temiz olan, tek istediğim bütün vatandaşlarına eşit mesafede olan, tek istediğim tarafsız birisinin cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmasıdır. Bunu yaptığınız gün demokrasiyi güçlendirmiş olacağız. Bir selam var onu size de aktarmak istiyorum. Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun size selam ve saygıları var. Bunu aktarmayı da bir görev biliyorum.” ifadelerini kullandı.

CENTİLMENLİK VURGUSU

Feslikan Yaylası’nda yapılan güreşlere de değinen Kılıçdaroğlu, daha önce Kırkpınar güreşlerini takip ettiğini hatırlattı. Antalya’daki güreşlere ilk kez geldiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Hepsine saygılı, sevgili, dostça, huzur içinde, barış içinde samimi bir yarış diliyorum. Eğer bu yarışı sağlıklı gerçekleştirebilirsek emin olun Türk siyasi tarihine de büyük katkılarda bulunacağız. Çünkü şundan eminim spor centilmence yapılan bir yarıştır ve bu yarışı yapacak olan bütün sporculara en içten selam, saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından Hatay’da düzenleyeceği mitinge gitmek üzere alandan ayrıldı. CİHAN

Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı koltuğuna eşit davranan ve tarafsız biri otursun


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×