Kılıçdaroğlu: Bir partinin değil halkın cumhurbaşkanını seçeceğiz

Sayın Abonemiz, Saat 11.28'de servis ettiğimiz haberin sonunda "Oraya oturacak, seçeceğimiz cumhurbaşkanı 'kuvvetler ayrılığına, adalete, hukuka inanmıyorum' diyen biri olmalı." cümlesindeki 'inanmıyorum' ifadesi 'inanıyorum' şeklinde olacaktır....

Kılıçdaroğlu: Bir partinin değil halkın cumhurbaşkanını seçeceğiz

Sayın Abonemiz,

Saat 11.28'de servis ettiğimiz haberin sonunda "Oraya oturacak, seçeceğimiz cumhurbaşkanı 'kuvvetler ayrılığına, adalete, hukuka inanmıyorum' diyen biri olmalı." cümlesindeki 'inanmıyorum' ifadesi 'inanıyorum' şeklinde olacaktır. Haberimizi düzelterek yeniden servis ediyoruz. Saygılarımızla.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Biz bir partinin cumhurbaşkanını değil, halkın cumhurbaşkanını seçeceğiz. Bunun için her kesimle görüşüyoruz." dedi.

Kılıçdaroğlu, Eskişehir'de CHP'li belediye başkanları ile bir araya geldiği toplantıda cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik açıklamalarda bulundu. Bir partinin değil halkın cumhurbaşkanını seçeceklerini belirten Kılıçdaroğlu, "Önümüzde bir süreç var. İlk kez Türkiye Cumhuriyeti'nde, cumhurbaşkanımızı halk oyuyla seçeceğiz. Toplumun her kesimiyle, herkesle görüşüyoruz. Nasıl cumhurbaşkanı olmalı diye. Biz bu girişimlerimizle birilerini rahatsız ediyoruz. Ama biz bir partinin değil, halkın cumhurbaşkanını seçeceğiz. Oraya oturacak, seçeceğimiz cumhurbaşkanı 'kuvvetler ayrılığına, adalete, hukuka inanıyorum' diyen biri olmalı. Herkesi kucaklamalı." şeklinde konuştu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×