Keskin: Erdoğan’ın halk tarafından ‘yeter artık’ denerek süpürülmesi şarttır

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, Türkiye’nin hırsızlık ve yolsuzluk girdabından, demokrasinin de AK Parti’nin hukuksuzluk prangalarından kurtarılması gerektiğini söyledi.

Keskin: Erdoğan’ın halk tarafından ‘yeter artık’ denerek süpürülmesi şarttır
26 Mart 2014 Çarşamba 11:48

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, Türkiye’nin hırsızlık ve yolsuzluk girdabından, demokrasinin de AK Parti’nin hukuksuzluk prangalarından kurtarılması gerektiğini söyledi. Keskin, “Ülke çapında tüm pisliklerden arınmak için genel bir temizliğe ihtiyaç var. Bunun için Recep Tayyip Erdoğan’ın halk tarafından, ‘yeter artık’ denerek süpürülmesi şarttır.” dedi. Seçim çalışmaları için geldiği Denizli’nin Babadağ ilçesinde partisinin belediye başkan adayı İsmail Danacı’ya destek isteyen Keskin, AK Parti iktidarı ve Erdoğan’a eleştirilerde bulundu. İlçe meydanında temizlik yapan işçilerle sohbet etti. Türkiye’nin hırsızlık ve hukuksuzluklardan yüzü kızarmayan ve vicdanı sızlamayan bir Başbakan tarafından yönetildiğini iddia eden Keskin, ülkenin demokrasi açısından cumhuriyet tarihinden bu yana en bunalımlı dönemini yaşadığını savundu.

AK Parti’nin yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklar için "3 Y’yi kaldıracağız" kaldıracağız vaadiyle iktidara geldiğini ama 3 Y’yi 3 R’ye çevirdiğini öne süren CHP Genel Başkan Yardımcısı, “Nedir 3 R? Yolsuzluk, yoksulluk ve yasakların başmimarı Recep demektir. Hem halkı kandıracaksın, hem dini kendi siyasi çıkarlarına kalkan yaparak ülkeyi ve halkı perişan edeceksin. Nerede yoksulluk, nerede bir yasak varsa bakın imza Tayyip efendiye aittir. Artık AKP politikaları, habis bir ur gibi Türkiye’nin her yerine ve her kurumuna sıçramaktadır.” diye konuştu. Türkiye’nin bu kanserli hücreden kurtulmasının kaçınılmaz olduğunu söyleyen Adnan Keskin, şunları kaydetti: “Hırsızlık ve yolsuzluk girdabı bir yandan, AKP’nin ahtapot gibi insanları saran hukuksuzluk prangası diğer yandan Türkiye’ye kuşatmıştır. Ülke bunlardan kaynaklanan pislik yığınına dönüşmüştür. 30 Mart'ta genel bir temizliğe ihtiyaç vardır. İlk yapılması gereken, Amerika’nın yapamadığını vatandaşın yapması ve Recep Tayyip Erdoğan’ın deliğe süpürülmesidir. Halkımızın ‘yeter artık’ demesi ve AKP’ye en ağır demokratik tokadı vurması kaçınılmaz bir sorumluluk haline gelmiştir.” CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×