Kemal Burkay: HAK-PAR’a oy vererek oyunu bozun

Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Genel Başkanı Kemal Burkay, “Ne kırk katır, ne kırk satır; HAK-PAR’a oy vererek oyunu bozun.

Kemal Burkay: HAK-PAR’a oy vererek oyunu bozun
26 Mart 2014 Çarşamba 14:28

Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Genel Başkanı Kemal Burkay, “Ne kırk katır, ne kırk satır; HAK-PAR’a oy vererek oyunu bozun.” dedi.

Yerel seçimler öncesi yazılı açıklama ile vatandaşlara seslenen Kemal Burkay, eşitsiz bir ortamda yerel seçimlere gidildiğini belirterek “Seçime giren partiler arasında eşit şartlarda bir yarış yok. Bazı partiler büyük çapta hazine yardımı alıyorlar. Bazılarının bunun dışında da maddi olanakları ve destekleri büyük. Bu partiler seçimlerde yüz milyonları, milyarları harcıyorlar. Biz HAK-PAR olarak seçime ancak üye ve sempatizanlarımızın aidat ve bağışlarından oluşan çok küçük bir bütçeyle girebildik. Bu eşitsizlik medya desteği bakımından da çok açık. Bazı partilerin kendi televizyon kanalları, gazeteleri veya onları destekleyen medya kuruluşları var.” siteminde bulundu.

“Bazıları güçlü mali olanakları sayesinde program satın alıyor en pahalı televizyonlarda bol bol reklam yapıyorlar.” diye devam eden Burkay, şöyle dedi: Bizim HAK-PAR olarak bu olanaklarımız yok. Üstelik TRT kanalları dahil, söz konusu medya gruplarının tümü, seçim dönemine girildiğinden beri, şu son 3 ay içinde sözleşmiş gibi bize kapılarını hepten kapadılar. İktidar yandaşı ve muhalifi ile bu medya bize açıkça boykot uyguladı. Belli ki HAK-PAR’ın sesinin duyulmasını, kitlelere ulaşmasını istemiyorlar. Çünkü biz ülkenin ağır sorunları için köklü çözümler istiyoruz. Kürt sorununun eşitlik temelinde ve federal biçimde çözümünü isteyen parti biziz. Alevi sorununun adil çözümünü isteyen parti biziz. AB ile bütünleşmeyi ve AB standartlarında ileri bir demokrasiyi kararlılıkla isteyen parti biziz. Doğayı ve tarihi koruyan çağdaş yerel yönetimi savunan biziz. Özetle, çözümün, barışın, değişimin bayrağını biz taşıyoruz.”

    Burkay, sistemin kendilerine karşı kurduğu suskunluk duvarını ellerindeki dar olanaklarla aşıp kitlelere ulaşmaya çalıştıklarını hatırlatarak “Az sayıda seçim aracı, afiş, bildiri, el ilanı ve sosyal medya ile sesimizi kitlelere ulaştırmaya çalışıyoruz.” diyerek bu şartlar altındayken seçmenlerden kendilerine destek vermelerini talep etti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×