İhsanoğlu: Nihai barışın sağlanmasına katkı sağlayacağıma söz veriyorum

Cumhurbaşkanı adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı seçildiğimde Kıbrıs Türk halkının mücadelesini destekleyeceğime ve adada nihai barışın sağlanmasına katkı sağlayacağıma söz veriyorum." dedi....

İhsanoğlu: Nihai barışın sağlanmasına katkı sağlayacağıma söz veriyorum
20 Temmuz 2014 Pazar 16:53

Cumhurbaşkanı adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı seçildiğimde Kıbrıs Türk halkının mücadelesini destekleyeceğime ve adada nihai barışın sağlanmasına katkı sağlayacağıma söz veriyorum." dedi.

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 40. yıldönümü ve 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’na yönelik mesaj yayımlayan Ekmeleddin İhsanoğlu, şunları ifade etti: "Kıbrıs Barış Harekatı’nın 40. yıldönümü ve 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı vesilesiyle Kuzey Kıbrıslı kardeşlerimizi kutluyor, Kıbrıs Türk halkının özgürlüğü ve yaşama hakkı için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri olarak geçirdiğim 9 yıl boyunca KKTC ve Kıbrıs halkına sunduğum hizmetler karşılığında KKTC’nin en büyük nişanı olan KKTC Devlet Nişanı alan ilk kişi olma onurunu ilk günkü heyecanımla yaşıyorum. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı seçildiğimde Kıbrıs Türk halkının mücadelesini destekleyeceğime ve adada nihai barışın sağlanmasına katkı sağlayacağıma söz veriyorum."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×