İhsanoğlu, ekmeğin fiyatını soran gazeteciye böyle cevap verdi

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, ekmeğin fiyatını soran Akit gazetesi Ankara temsilcisi Yener Dönmez'e fiyatları söyleyerek, "Cevabım yeterli değilse siz benim ağzımdan istediğiniz cevabı yazabilirsiniz. Çünkü sizin adetinizdir."...

İhsanoğlu, ekmeğin fiyatını soran gazeteciye böyle cevap verdi
21 Temmuz 2014 Pazartesi 15:53

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, ekmeğin fiyatını soran Akit gazetesi Ankara temsilcisi Yener Dönmez'e fiyatları söyleyerek, "Cevabım yeterli değilse siz benim ağzımdan istediğiniz cevabı yazabilirsiniz. Çünkü sizin adetinizdir." dedi.

İhsanoğlu, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle bir araya gelerek, soruları cevapladı. Akit gazetesi Ankara temsilcisi Yener Dönmez, "Anadolu'da halktan bazılarının şöyle bir tespiti var; 'Ekmeleddin İhsanoğlu uzun süre halktan kopuk kaldı, halka karışamadı. Eminim ki sloganı ekmek olan İhsanoğlu ekmeğin fiyatını dahi bilmez' görüşleri belirtiliyor. Buna ne dersiniz?" sorusuna İhsanoğlu, "Siz buna inandınız mı?" diye soruyla cevap verdi.

Dönmez'in, "Ekmeğin fiyatı nedir bilmiyorum doğrusu." demesi üzerine İhsanoğlu, "Siz bilmiyor musunuz? Ben söyleyeyim size. 1 liradır, halk ekmeği de 60 kuruştur." diye cevap verdi.

Dönmez'in, "İstanbul'da, Ankara'da ya da Anadolu'da ekmeğin fiyatı ne kadardır?" diye tekrar sorması üzerine İhsanoğlu, "Bu cevabım yeterli değilse siz benim ağzımdan istediğiniz cevabı yazabilirsiniz. Çünkü sizin adetinizdir." dedi.

Bu sözler üzerine Dönmez, "Buna katılmıyorum. Akitimiz doğruları, gerçekleri yazmaktadır." cevabına İhsanoğlu, "İnşallah öyledir. Benim de bu seferki sözüm yersiz olur." diye cevap verdi.

Dönmez'in, "Halkın bir görüşünü yansıtmaya çalıştım." demesi üzerine İhsanoğlu, "Ben de cevap verdim." ifadesini kullandı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×