İdris Bal’dan Erdoğan’a tuzluk cevabı: Senin partinden ayrılan kafir olmuyor

AK Parti’den istifa eden Bağımsız Kütahya Milletvekili İdris Bal, istifa eden milletvekillerine tuzluk benzetmesi yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a tepki gösterdi.

İdris Bal’dan Erdoğan’a tuzluk cevabı: Senin partinden ayrılan kafir olmuyor
03 Şubat 2014 Pazartesi 15:43

AK Parti’den istifa eden Bağımsız Kütahya Milletvekili İdris Bal, istifa eden milletvekillerine tuzluk benzetmesi yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a tepki gösterdi. Bal, “Senin partinden ayrılan kafir falan olmuyor. Cehenneme falan gitmiyor. Bu ithamı en üst derecede reddediyor ve iade ediyorum.” dedi.

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen İdris Bal, toplantıya tuzluk ile geldi. Fotoğraf çektirdikten sonra tuzluğu masaya koyan Bal, Başbakan’ın istifa eden milletvekillerine ilişkin sarf ettiği cümleleri eleştirdi. Siyasetin din, iman ve mezhep olmadığına dikkat çeken Bal, “Senin partinden ayrılan kafir falan olmuyor. Cehenneme falan gitmiyor. Öyle bir zihniyetle karşı karşıyayız ki, ‘Benim partimde siyaset yaparsan ibadettir, ölürsen şehit olursun, cennete gidersin’ diyen bir zihhiyet. Bizzat vekillerden ben bunu duydum. Vekiller bizzat bunu söylüyor. Ondan sonra da tabi ki istifa olduğu zaman bu ibadet oluyor. Ben ilk istifa eden milletvekili olarak hem şahsım adına bu sözlerden alındım. Hem de benden sonra onurlu duruş gösterip demokrat duruş gösterip istifa eden arkadaşlarım adına buna alındım. Bu ithamı en üst derecede reddediyor ve iade ediyorum.” diye konuştu.

“DELİKANLIYSANIZ MERTSENİZ BİR PARTİDEN BAŞKA PARTİYE GEÇİŞİ YASAKLAYIN”

Daha önce de AK Parti’ye başka partilerden katılım olduğunu hatırlatan Bal, “Soruyorum; bu ne yaman çelişki ve iki yüzlülüktür. Eğer samimiyseniz mertseniz delikanlıysanız yasa çıkarın o zaman bir partiden başka bir partiye geçişi yasaklayın. Eğer delikanlı ve mertseniz bugüne kadar hiçbir partiden milletvekili ve belediye başkanı kabul etmemeniz gerekirdi. En son CHP Milletvekili Salih Fırat ki ben ordan oraya geçti diye kendisini asla kötülemem, kıymetli bir insandır, kendi sebepleri vardır, CHP’den ayrıldı AK Parti’ye geçti. Başbakan rozetini taktı. Bunların hepsi hain ve ihanet içinde mi? Bu ne ilkesizlik ve yaman çelişki. Ben ve arkadaşlarım yolsuzluğa hayır dendiği için mi ihanet içindeler?” ifadelerini kullandı.
CİHAN

İdris Bal’dan Erdoğan’a tuzluk cevabı: Senin partinden ayrılan kafir olmuyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×