Hükümetten 'TAK'la ilgili ilk açıklama

Ankara'da YPG-PKK ortaklığında düzenlendiği belirtilen saldırıyı TAK'ın üstlenmesiyle ilgili hükümetten ilk değerlendirme Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'dan geldi. Bakan Akdoğan, "Tepki gelince TAK yaptı diyorlar" dedi

Hükümetten 'TAK'la ilgili ilk açıklama
19 Şubat 2016 Cuma 21:39

Son Haberler Logo

Ankara'da 28 kişinin ölümüyle, 61 yaralanmasıyla sonuçlanan YPG-PKK ortaklı saldırının TAK isimli örgüt tarafından üstlenilmesine hükümetten tepki geldi.

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, bu tür saldırıların tepki gördüğünde TAK gibi örgütlerin üstlendiğini vurguladı. 

Bakan Akdoğan NTV'de  gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı. Akdoğan'a, Ankara'da 28 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırı da soruldu. Adli idari soruşturmanın devam ettiğini hatırlatan Başbakan Yardımcısı Akdoğan, ''Canlı bombanın kimliği tespit edildi, PYD ile irtibatlı bir kişidir. PKK eşittir PYD. İlgili bakanlarımız ortaya çıktıkça da gerekli açıklamayı yaparlar'' değerlendirmesinde bulundu.

Akdoğan konuyla ilgili şunları söyledi: Şu anda adli idari soruşturma devam ediyor. Canlı bombanın kimliği tespit edildi. PYD ile irtibatlı bir kişidir. PKK eşittir PYD. İlgili bakanlarımız ortaya çıktıkça da gerekli açıklamayı yaparlar. Siyaseten de analiz edilmesi gerekir. Bölgede bir takım terör örgütleri var. Terör iç siyaseti dizayn etmek için de kullanılır. Rusya DAEŞ ile mücadele ediliyor deniliyor. Var mı böyle bir şey yok. PYD açıkça rejim de itiraz etti biz işbirliği içindeyiz diye. PYD rejimin işbirlikçisi bir yapıdır. Türkiye'yi zora sokmak için bir göç dalgası meydana getirildiğini geçen hafta gördük. Önce size hesap sorulmalı siz sivilleri katletmişsiniz. BM de gel bakalım bana hesap ver sivilleri nasıl katledersin diyeceğine onlar şikayet ediyorlar Türkiye buraya top atışı yapıyor diye. Cenevre görüşmelerinin başlayacağını düşünmüyorum. Türkiye'yi zor durumda bırakmaya çalışıyorlar. Terör örgütlerine silah göndereceksiniz bize de taziye mesajı göndereceksiniz bu iki yüzlülüktür. Artık bu iki yüzlülüğe son vermek lazım. Bugün PYD'nin kimlerle işbirliği içinde olduğu görülüyor. Bu şahıs da PYD'li. Şahsın belki de kimliği tespit edilemeyecek diye düşünmüş olabilirler. Şahıs belli irtibatları belli. Bu çok spekülasyonlara açık bir durum değil.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×