Hiçbir Ailenin Geliri 720 Liranın Altında Olmayacak

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Ardahan mitinginde konuştu.Hiçbir ailenin gelirinin 720 liranın altında olmayacağını kaydeden Kılıçdaroğlu, hiç geliri olmayana 720 liranın devlet tarafından verileceğini söyledi.

Hiçbir Ailenin Geliri 720 Liranın Altında Olmayacak
04 Mayıs 2015 Pazartesi 14:50

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisince PTT Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, bu ülkeyi kavgadan uzak tutacağına, huzuru getireceğine söz vererek, bu ülkede hiç kimseyi inancından dolayı, kimliğinden dolayı, yaşam tarzından dolayı ötekileştirmeyeceğini, bütün insanları kucaklayacağını söyledi.
 
Hükümeti eleştiren Kılıçdaroğlu, şunları dile getirdi:
 
"13 yıldır iktidardalar, bunlar 13 yıldır ne yaptılar. Ben sizin önünüze bir tablo koyayım. Ardahan'da işsizlik var mı? (Var) Emin misiniz ama onların çocukları işsiz değil. Sözüm söz, Kılıçdaroğlu sözü, işsizlik sorununu mutlaka çözeceğiz. 13 yıldır iktidardalar, 13 yılın sonunda ülkenin geldiği nokta, 6 milyon 200 bin işsizimiz var. 13 yıldır iktidardalar, 17 milyon yoksulumuz var."
 
CHP iktidarında ilk yüz günde çıkaracakları kanunun adının "temiz siyaset kanunu" olacağını belirten Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:
 
"Siyasi ahlak yasası, onu çıkaracağız. Böylelikle siyaseti kirlilikten kurtaracağız. Dürüst insanlar siyaset yapsın, namuslu insanlar siyaset yapsın, halkı düşünenler insanlar siyaset yapsın. Siyaset halka adanmışlıktır. Siyaset halkın sorunlarını çözmek için yapılır. Siyaset, ülkede yoksulluk olmasın, onun için yapılır. Siyaset ülkede çocuklar yatağa aç girmesin, onun için yapılır. Onlar niçin siyaset yapıyorlar, ceplerini düşünüyorlar. Yandaşlarını düşünüyorlar. Sözüm söz benim için yandaş yok, benim için vatandaş var."
 
"4 yılda güzel bir Türkiye göreceksiniz"
 
Kılıçdaroğlu, Türkiye'de 17 milyon yoksul olduğunu belirtti. Sadece 4 yıl için yetki istediğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:
 
"4 yılda güzel bir Türkiye göreceksiniz. Hiçbir ailenin geliri 720 liranın altında olmayacak. Bir daha söylüyorum, hiçbir ailenin geliri 720 liranın altında olmayacak. 500 lira mı gelir elde ediyor, 220 lirasını devlet verecek. Hiç mi geliri yok, 720 lirasını devlet verecek. Dolayısıyla 'Aile Sigortası'nı getireceğiz. Her ailenin güvencesi olacak. Her ailede para kadının banka hesabına yatacak. Kadın alacak çoluk-çocuğunu o da markete gidecek, o da esnafa gidecek, o da alışveriş yapacak. O sosyal devletin güvencesi altında olacak. Neden sosyal devletin güvencesi altında olacak, çünkü benim siyasal anlayışımda da çünkü benim inancımda da temel kural şudur, 'sağ elin verdiğini sol el görmeyecek'. Bu ülkede huzur ve barış olacak."

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×