HDP'den Kılıçdaroğlu'nun adaylığına gönderme

HDP, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun İzmir'den aday olması hakkında "Adaylığı bizi de heyecanlandırdı. dedi.

HDP'den Kılıçdaroğlu'nun adaylığına gönderme
19 Mart 2015 Perşembe 13:51

CHP Genel Başkanı CHP umumi başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’den mebus adaylığı, İzmir’den Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekili Sırrı Süreyya lider ve HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ bu şeklinde iddialı isimlerle seçime gireceği öne sürülen HDP’ye karşı ön alma şekilde yorumlandı.

"CHP'NİN KENDİ İÇİNDEKİ HESAPLAŞMANIN BİR ÜRÜNÜ"

HDP İzmir İl Başkanı Cavut Uğur, Kılıçdaroğlu’nun İzmir adaylığının HDP’ye kaymayı önleyemeyeceğini ileri sürerek, şöyle konuştu;

"CHP eski Genel Sekreteri lider Sav’ın Ankara’dan, CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın Antalya’dan ön seçime girdiği bir ortamda Kılıçdaroğlu’nun kontenjan adayı olması beklenemezdi. Bu karar % CHP’nin kendi içindeki hesaplaşmanın bir ürünüdür.

HDP OLARAK BİZİ ETKİLEMEZ

HDP şekilde bizi etkilemez. HDP’nin İzmir’de fazla aşırı iddialı isimlerle seçime girecek olması CHP’den fazla aşırı mühim bir kaybı da yanında getiriyor. Kılıçdaroğlu’nun adaylığı bu kaymaya yönelik bir atak olabilir. Ancak bizi müspet etkiler.

"KILIÇDAROĞLU'NUN ADAYLIĞI BİZİ HEYECANLANDIRDI, ZEVK ALACAĞIZ"

Kılıçdaroğlu’nun adaylığı bizi de heyecanlandırdı. Bir siyasal partinin umumi başkanı ile İzmir’de yarışmaktan keyif alacağız."

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×