HDP yandaşı bildiricilere AK Parti'den tepki

PKK'ya yakınlığıyla bilinen Özgür Gündem'e destek vermek için hükümete bildiri veren HDP yanlısı aydınlara AK Parti'den tepki geldi

HDP yandaşı bildiricilere AK Parti'den tepki
22 Haziran 2016 Çarşamba 12:04

AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, "Basın özgürlüğü kılıfıyla, eli kanlı terör örgütü PKK'nın yayın organına genel yayın yönetmenliği yapmak için sıraya giren bu güruhun; devletin terörle mücadelesini, Hükümetin bu konudaki kararlılığını akamete uğratmasını kimse beklemesin." dedi.
İnceöz, bazı gazeteci, akademisyen ve sanatçıların da imzaladığı bildiriye tepki gösterdi.

İlknur İnceöz, konuyla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, "aydın" denildiği zaman, ülkesinin menfaati için çalışan, geleceği planlayan, ileri görüşlü, kendi aydınlanmış ve çevresindekileri de aydınlatan bireylerin akla geldiğini belirtti. İnceöz, "Türkiye'de ise durum böyle değil. Türkiye'de her dönemde; sanatçı, akademisyen, gazeteci kimliği altında kendisine aydın diyen 'sözde aydınların' karanlık günlerin özlemi ile milletin tercihlerini aşağıladığına, milletin oyu ile kendi oylarını bir görmediklerine; en kötüsü de söz konusu terör belası olduğunda devletin tam karşısında durduklarına şahit oluyoruz." ifadesini kullandı.

İnceöz, özgürlüğü; seçilmiş Cumhurbaşkanına hakaret, seçilmiş Hükümete yönelik tehdit olarak gören ve bu konuda yürüttükleri algı yönetimi ile milleti kandırabileceklerini zanneden bu karanlık düşünceli kesimlerin hedefinin Türkiye'nin geleceği olduğunu vurguladı.

Kamuoyunu doğru bilgilendirme, bilim, kültür sanat ve eğitimin geleceği adına tek bir eser ortaya koyamayanların aydınlığının sözde olmaktan öteye gidemeyeceğini savunan İnceöz, şunları kaydetti:

"Basın özgürlüğü kılıfıyla, eli kanlı terör örgütü PKK'nın yayın organına genel yayın yönetmenliği yapmak için sıraya giren bu güruhun; devletin terörle mücadelesini, Hükümetin bu konudaki kararlılığını akamete uğratmasını kimse beklemesin. PKK başta olmak üzere terör örgütlerini aklama yarışına giren, Türkiye'nin geleceğini çalmak isteyen, demokrasiye, sandığa ve milletin oyuna itibar etmeyen bu şahıslara biz de itibar etmiyoruz."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×