HDP vekilleri inadına terörist cenazesine katılıyor

Terörist cenazelerine katıldıkları için kamuoyundan büyük tepki çeken HDP'li vekiller, haklarında açılan davalara rağmen aynı cenazelere katılmaya devam ediyor. Son olarak HDP Diyarbakır Milletvekilleri Yiğitalp ve Uca Şırnak'ta öldürülen teröristin cenazesine katıldı

HDP vekilleri inadına terörist cenazesine katılıyor
23 Eylül 2016 Cuma 11:55

Sonhaberler / Haber Merkezi

HDP'lilerin PKK'lı teröristlerin cenaze törenlerine katılımları tepkilere ve açılan davalara rağmen devam ediyor. Haklarında açılan davalarda ifadeye çağrıldıkları halde savcılara olumsuz cevap veren HDP'li vekiller, her geçen gün bir başka teröristin cenazesine katılıyor. Son olarak HDP Diyarbakır Milletvekilleri Sibel Yiğitalp ve Feleknas Uca ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin DBP'li Meclis Üyesi Fırat Anlı, Şırnak'ta ölü ele geçirilen PKK'lı teröristin cenazesine katıldı.

Sözde öz yönetim ilanları sırasında terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda ölü ele geçirilen ve Şırnak'ın Silopi ilçesindeki kimsesizler mezarlığına defnedilen "Tufan Amed" kod adlı Baran Kaval'a, ailesinin talebi üzerine DNA eşleşmesi yapıldı.

DNA örnekleri uyuşunca teröristin ailesi, cenazenin memleketleri Diyarbakır'da defnedilmesini talep etti. Kimsesizler mezarlığından alınan teröristin cenazesi, Bağlar ilçesindeki Yeniköy Mezarlığı'na getirilerek defnedildi.

Teröristin cenazesine HDP Milletvekilleri Yiğitalp ve Uca ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin DBP'li Meclis Üyesi Anlı da katıldı.

Cenaze sırasında terörist kıyafeti giyen Baran'ın fotoğrafı taşındı, tabutun üstüne terör örgütünü simgeleyen bez parçaları örtüldü. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı cenazede, terör örgütü lehine slogan atıldı.

SORUŞTURMA AÇILDI

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, PKK'lı teröristin cenazesine katılan iki milletvekili hakkında soruşturma başlattı.

Milletvekilleri hakkında "terör örgütü propagandası yapmak" ve "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Yasası'na muhalefet" suçlarından soruşturma açıldı.
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×