HDP, Madiba’nın hatırası önünde eğildi

Halkların Demokratik Partisi (HDP), hayatını kaybeden Nelson Mandela için, “Yoldaş Madiba’nın hatırası önünde saygıyla eğiliyor, mücadelesinden ilham alan tüm halkları selamlıyoruz.

HDP, Madiba’nın hatırası önünde eğildi
06 Aralık 2013 Cuma 16:58

Halkların Demokratik Partisi (HDP), hayatını kaybeden Nelson Mandela için, “Yoldaş Madiba’nın hatırası önünde saygıyla eğiliyor, mücadelesinden ilham alan tüm halkları selamlıyoruz.” açıklaması yaptı.

“MADİBA’YI BİZ ÇOK SEVMİŞTİK”

HDP Eşbaşkanları Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü imzasıyla yayımlanan mesajda, şunlar dile getirildi: Uzun soluklu ve ilkeli mücadelesi sonucu Güney Afrika’daki ırk ayrımcılığına dayalı Apartheid rejimini yıkarak dünyanın dört bir yanında özgürlük ve eşitlik mücadelesi veren halklara ilham ve güç kaynağı olan büyük barış mimarı Nelson Mandela’nın aramızdan ayrılışını derin bir üzüntüyle karşıladık. Irkçılık, ayrımcılık, tahakküm ve sömürüye karşı özgürlük ve eşitlik mücadelesi veren halklar, kalıcı bir dünya barışının ancak halkların ortak değerler çerçevesinde dayanışma içinde direnmesiyle kurulabileceğini ondan öğrendiler. Madiba bugün hayata gözlerini yummuş olsa da özgürlük ve eşitlik mücadelelerini ortaklaştırmış Türkiye ve Kürdistan halklarının yüreğini bir güneş gibi ısıtmaya, yollarını aydınlatmaya ve umutlarını beslemeye devam edecektir. Ailesi, Güney Afrika halkları ve tüm dünya halklarına başsağlığı diliyoruz.”
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×