Hamzaçebi: Recep Tayyip Erdoğan çamura yatıyor

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Başbakan'dan cesareti varsa yolsuzluk ve rüşvet dosyalarının açmasını isteyerek "Ama Başbakan'ın bu dosyaları açmaya yüreği yetmez. Kasımpaşalılar buna şunu söyler, çamura yatmak. Recep Tayyip Erdoğan...

Hamzaçebi: Recep Tayyip Erdoğan çamura yatıyor
14 Temmuz 2014 Pazartesi 17:08

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Başbakan'dan cesareti varsa yolsuzluk ve rüşvet dosyalarının açmasını isteyerek "Ama Başbakan'ın bu dosyaları açmaya yüreği yetmez. Kasımpaşalılar buna şunu söyler, çamura yatmak. Recep Tayyip Erdoğan çamura yatıyor." dedi.

Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Hamzaçebi, yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında 4 bakan hakkında kurulan Meclis Soruşturma Komisyonunun fezlekeleri iade etmesini değerlendirdi. Başından beri yapılan tüm girişimlerin olayın üzerini örtmeye yönelik olduğunu anlatan Hamzaçebi, yolsuzluğun üzerini örtmenin benimsendiğini vurguladı. Yaşanan süreci özetleyen Hamzaçebi, Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in konuya ilişkin tutumunu eleştirdi ve görevini kötüye kullandığını ifade etti.

Tam 4 ay süreyle Meclis Başkanı ile Başbakan'ın dosyaları sıfırlama girişiminin soruşturma komisyonun kurulmasını geciktirdiğini dile getiren Hamzaçebi, dizi pusulası hazırlanması amacıyla fezlekelerin geri iade edildiğinin söylendiğini aktardı. Meclis Soruşturma Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü'nün de bu sıfırlama konusunda görev aldığını belirten Hamzaçebi, saygın hukukçu kimliğini ayaklar altına almayı bizzat kendisinin karar verdiğini kaydetti. Onun adına üzüldüğünü dile getiren Hamzaçebi, "Çok yazık. Bu şu demektir; Meclis'in denetim fonksiyonu Recep Tayyip Erdoğan'ın emrine bağlı olarak işleyecektir. İstediği sürece kullanacak istemediği zaman kullanmayacaktır. Hiç kimse bu yolsuzluk dosyalarının üstünü örtemeyecektir. İster Hakkı Köylü, ister Hakkı Şehirli diye birini getirsinler, kimi getirirlerse getirsinler yolsuzluk dosyasının üstünü örtmeye kimsenin gücü yetmeyecektir." diye konuştu.

Başbakan'dan cesareti varsa yolsuzluk ve rüşvet dosyalarını açmasını isteyen Hamzaçebi, ancak Başbakan'ın bu dosyaları açmaya yüreği yetmeyeceğini belirterek "Kasımpaşalılar buna şunu söyler, çamura yatmak. Recep Tayyip Erdoğan çamura yatıyor." ifadelerini kullandı. CİHAN

Hamzaçebi: Recep Tayyip Erdoğan çamura yatıyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×