HAK-PAK: PKK elini Kürt halkından çekmeli

HAK-PAR Başkanlık Kurulu, PKK'nın elini Kürt halkının yakasından çekmesi gerektiğini belirtti.

HAK-PAK: PKK elini Kürt halkından çekmeli
07 Haziran 2016 Salı 04:18

Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Başkanlık Kurulunun açıklamasında, "Kentleri savaş alanına çevirerek pek çok eylemci ve sivilin yaşamını yitirmesine neden olan PKK, elini Kürt halkının yakasından çekmelidir." ifadesi kullanıldı.

HAK-PAR Başkanlık Kurulu adına yapılan yazılı açıklamada, çatışmalardan beslenen kesimler tarafından tahrip edilen demokratik kanalların yeniden açık tutularak, diyaloğun esas alınması gerektiği belirtildi.

Açıklamada, "Kentleri savaş alanına çevirerek pek çok eylemci ve sivilin yaşamını yitirmesine neden olan PKK, elini Kürt halkının yakasından çekmelidir. Halkı iki ateş arasında bırakmanın adı halk savaşı değil, halka karşı savaştır. Öz yönetim adı altında sürdürülen savaşın Kürt davasıyla, Kürtlerin hak ve özgürlük mücadelesiyle bir alakası da yoktur" değerlendirmeleri yer aldı.

Evlerin, sokakların bombalarla doldurulmasının, ilçelerin harabeye çevrilmesinin, yerel ekonominin çökmesinin Kürt halkının düşmanlarını sevindirdiği vurgulanan açıklamada, "Yaşananlar Kürt düşmanlığını körüklemekte, militarizmi güçlendirmekte, demokrasi, değişim güçlerini zayıflatmaktadır. HAK-PAR, PKK'yı Kürt halkının sesine kulak vermeye, şiddeti sonlandırmaya davet etmektedir." ifadeleri kullanıldı.


Etiketler; #pkk #HAK-PAR

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×