Gürsel Tekin: Haşim Kılıç, demokrasi ve özgürlük beklentisi olanlara moral verdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, ''Yargının derdest edildiği, hukuk tanımazlığın had safhada olduğu, benim yargım senin yargın diye ayrıştırıldığı bir ortamda Anayasa Mahkemesi Başkanı'nın yapmış olduğu açıklama, hukuk insanlarına, demokrasi ve.

Gürsel Tekin: Haşim Kılıç, demokrasi ve özgürlük beklentisi olanlara moral verdi
25 Nisan 2014 Cuma 16:48

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, ''Yargının derdest edildiği, hukuk tanımazlığın had safhada olduğu, benim yargım senin yargın diye ayrıştırıldığı bir ortamda Anayasa Mahkemesi Başkanı'nın yapmış olduğu açıklama, hukuk insanlarına, demokrasi ve özgürlük beklentisi olanlara moral vermiştir.'' dedi.

Tekin, Haşim Kılıç’ın konuşmasından sonra yazılı bir açıklama yaptı. Kılıç’ın açıklamasının, kendisine Konfüçyüs’ün "Adalet kutup yıldızı gibi yerinde durur ve geri kalan her şey onun etrafında döner." sözlerini hatırlattığını belirten Tekin, ''Yargının derdest edildiği, hukuk tanımazlığın had safhada olduğu, benim yargım senin yargın diye ayrıştırıldığı bir ortamda Anayasa Mahkemesi Başkanı'nın yapmış olduğu açıklama, hukuk insanlarına, demokrasi ve özgürlük beklentisi olanlara moral vermiştir. Gecikmiş bir konuşma olmasına rağmen, hukuk adına kendisini kutluyorum. Tarihin çöplüğüne gidecek olan adalete sahip çıkanlar değil, adaleti yok sayanlar, yolsuzluk yapanlar, toplumu ayrıştıranlar, özgürlükleri kısıtlayanlardır.'' diye konuştu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×