Gülen'le Ne Görüştü

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 2013 yılında Fethullah Gülen ile yaptığı görüşmenin detaylarını anlattı.

Gülen'le Ne Görüştü
30 Nisan 2015 Perşembe 09:41

Başbakan Ahmet Davutoğlu, son günlerde konuşulan 2013'te ABD Pensilvanya'da Fethullah Gülen'le yaptığı görüşmenin detaylarını anlattı.
 
Gülen'le, Eylül 2013'te, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve ile o tarihte Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan'ın bilgisi dahilinde görüştüğünü belirten Davutoğlu, "Elimizde istihbarat raporları var, neyi hedeflemekte olduklarını görüyorduk. Dışarıda ne çevirmekte olduğunu biliyorduk. Son bir hamle, çağrı yapmak istedik. Fırtına gelir ya, hissedersiniz... Meşruiyet çizgisi içinde kalınması ve Türkiye'ye dönmesini istedik." dedi.
 
 
Erdoğan'ın 2013 yılı Mayıs ayında Gülen'e "dön" çağrısı yaptığını anımsatan Davutoğlu, "Bunu iyi niyetimizle yaptık, sivil toplum alanında tutabilir miyiz diye yaptık. Yurt dışında örgütlenerek başka istihbarat ya da dış ülkelerin tesiri altında olan bir yapıya dönüşmüş olmaları konusu vardı. Onun için Türkiye'ye davet ettik." dedi.
 
Gülen'in kendisine "Şimdi vakti değil" yanıtı verdiğini belirten Davutoğlu, "Bugün anlıyorum ki, 'Şimdi değil' demekle aralık ayındaki darbeyi bekliyormuş. Humeyni'nin İran'a döndüğü gibi dönecekti." diye konuştu. 
 
Kaynak: Milliyet

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×