Gül: Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda konuşmak için çok erken

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, cumhurbaşkanlığına aday olup olmayacağına ilişkin, "Bu konuda benim bir şey söylemem için çok erken.

Gül: Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda konuşmak için çok erken
03 Ocak 2014 Cuma 23:13

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, cumhurbaşkanlığına aday olup olmayacağına ilişkin, "Bu konuda benim bir şey söylemem için çok erken. Günü gelince konuşuruz." dedi.

Özel bir televizyonda canlı yayın konuğu olan Cumhurbaşkanı Gül; yeniden cumhurbaşkanı adayı olup olmamasına yönelik bir açıklamada bulunmasının erken olacağını söyledi. Gül; şunları kaydetti; "Bu konuyla ilgili de tüm bazı olayları buna bağlayanlar da çok konuşulur. Gerçekten benim seçimime kadar öyle oldu. Bundan sonra çok şey değişti. Kurallar net koyuldu. 30 Ağustos'da bu başlıyor. Adaylar ortaya çıkacak ona göre hiçbir problem yaşanmadan Türkiye seçimini yapacak. Bu konuda benim bir şey söylemem için çok erken. Günü gelince konuşuruz. Cumhurbaşkanlığı bu çerçeve içinde Türkiye içinde daha önce yaşanıldığı gibi kavgalar yaşanmaz. Herhangi bir konuşulmuş yazılmış çizilmiş şeyler böyle şeyler yok. Hep beraber bizim bu ülke. Çırpınmak gerekiyor memleketin kıymetini bilmemiz gerekiyor”
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×