Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda Kılıç'lar görev değişimi yaptı

Yapılan kabine değişikliğinin ardından Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, yeni Bakan Akif Çağtay Kılıç’a görevi teslim etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda Kılıç'lar görev değişimi yaptı
26 Aralık 2013 Perşembe 19:58

Yapılan kabine değişikliğinin ardından Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, yeni Bakan Akif Çağtay Kılıç’a görevi teslim etti. Akşam saatlerinde bakanlık binasına gelen yeni bakan Akif Çağtay Kılıç’ı, bakanlık binası önünde Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz karşıladı.

Bakanlık binasında gerçekleştirilen devir teslim töreninde ilk sözü alan Suat Kılıç, güzel bir devir teslim merasimi gerçekleştirdiklerini belirterek, ‘’Gençlik ve Spor Bakanlığı görevine yine benim gibi Samsunlu olan Akif Çağtay Kılıç kardeşim atandı. Kaderin güzelliği ve güzel bir tevafuk yaşıyoruz. Kabinenin en genç bakanı ünvanı bendeydi, bu ünvanı Çağtay kardeşime devretmiş olacağım. Bizleri akraba olarak görmelerine neden olan soyadlarımız da aynı, akraba değiliz ama kardeşiz. Dava kardeşiyiz, siyaseten kardeşiz, hemşehriyiz. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Türk milletine hizmet etme yoluna çıkmış bir arkadaşınızım. 2002 tarihinde başlayan milletvekilliğim, Cumhuriyet tarihinin en genç milletvekilliği onurunu getirdi. Daha sonra hep onurlu, kutsal görevlerde Recep Tayyip Erdoğan’ın hep en yakınında bulunmanın onuruyla, bugün bu devir teslim törenine gelmiş bulunuyoruz.’’ dedi.

Daha sonra söz alan yeni bakan Akif Çağtay Kılıç’ın, konuşmasına başlamasından kısa süre geçmeden elektrik kesintisi şaşkınlığa neden oldu. Kısa bir süre kameraların ışığıyla aydınlanan ortamda konuşmasını sürdüren Bakan Akif Çağtay Kılıç, şunları kaydetti: ‘’Benim ailemden gördüğüm düsturda bende bir gün büyük olana saygı göstermek vardır. Suat Bey benden 4 yaş büyük bu nedenle benim ağabeyimdir. Sayın bakanım çizdiği ufuk turuyla bakanlıkta geçen 2,5 yılını gerçekten çok güzel bir şekilde özetledi. Sayın Başbakanımızın oluru ve güveniyle bize layık gördüğü görevin ne kadar büyük olduğunu ve zor olduğunu bize hatırlattı. Benim için bugün hem duygusal hem de çok onurlu bir gün. Ben Samsun’a aktif siyasette 20 yıl hizmet etmiş ecdadın torunuyum. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Allah bizi mahcup etmesin, inşallah gün geldiğinde, zamanı geldiğinde Sayın Başbakanımızın dün geceki talimatıyla bu görevi bugün devraldıysak, gün gelecek, zaman gelecek, biz bu görevi devredeceğiz. Allah bana da Sayın Bakanım gibi bu görevi onurla şerefle devretmeyi nasip etsin. Ümit ediyorum ki AK Partili bir milletvekilliğine bu bakanlığı en iyi şekilde devretmeyi nasip etsin.’’

Daha sonra Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağtay Kılıç ve eski Bakan Suat Kılıç birbirlerine çiçek verdi. Bu sırada eski Bakan Suat Kılıç, ‘’Çiçek gibi bir bakanlığı çiçeklerle teslim ediyoruz. İnşallah çiçek gibi bir kardeşimiz aynı şekilde güzel hizmetlere devam edecek.’’ şeklinde konuştu. Daha sonra Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağtay Kılıç, eski bakan Suat Kılıç’ı bakanlık binasından uğurladı.


CİHAN

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda Kılıç'lar görev değişimi yaptı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×