Gazipaşa'da Erdoğan'ı gülümseten mektup

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2 gün sürecek Antalya ziyaretine başladı. Erdoğan, ilk olarak Gazipaşa ilçesine geldi.

Gazipaşa'da Erdoğan'ı gülümseten mektup
14 Aralık 2013 Cumartesi 16:43

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2 gün sürecek Antalya ziyaretine başladı. Erdoğan, ilk olarak Gazipaşa ilçesine geldi. Erdoğan, burada Gazipaşa Havalimanı'nın resmi açılışını yaptı ve halka hitap etti.

Başbakan Erdoğan, beraberindeki heyetle birlikte vatandaşları selamladıktan sonra protokole geçti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım kısa bir konuşma yaptı. Bakan Yıldırım konuştuğu sırada Erdoğan'ın korumalarından biri, Erdoğan'a bir mektup ulaştırdı

Erdoğan, kürsüye çıkmadan kendisine iletilen bu notu gülümseyerek okudu. Ardından Erdoğan, notu önce eşi Emine Erdoğan'a okuttu, sonra da Antalya Valisi Sebahattin Öztürk'e verdi. Antalya Valisi ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu da mektubu birlikte yine gülerek okudu. Vali Öztürk mektubu daha sonra Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk'a verdi.

Başbakan Erdoğan gelmeden önce alandaki çocuklara oyuncak dağıtıldı. Erdoğan da konuşmasının ardından açılış kurdelesini kesti ve vatandaşlarla selamlaştı. Erdoğan da burada vatandaşlara satranç takımı dağıttı.

Erdoğan, satranç takımını dağıttığı sırada bir kadınla sohbet etti. Mukaddes Tanrıverdi isimli bayan, Cihan Haber Ajansı'na (Cihan) Başbakan Erdoğan ile ne konuştuklarını anlattı. AK Parti ilçe yönetiminden olduğunu belirten Tanrıverdi, "Bir hastamızla ilgili ilgi istedik, Tıp Fakültesi'nde yatan bir hastam için. İsmi Necmi Ünsal. Hastanede biraz ilgilenilmesi için rica ettim. Başbakan da 'tamam' dediler, telefonumu aldılar." şeklinde konuştu.

Erdoğan'la birlikte Gazipaşa'ya kabineden Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik geldi. Ayrıca Antalya milletvekilleri olan AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Menderes Türel ve Mevlüt Çavuşoğlu ile yine Antalya milletvekili ve eski Savunma Bakanı Vecdi Gönül de açılış programında yer aldı.

Başbakan Erdoğan Gazipaşa'daki konuşmasının ardından karayolu ile Manavgat ilçesine geçti. CİHAN

Gazipaşa'da Erdoğan'ı gülümseten mektup


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×