Fransa Cumhurbaşkanı Hollande yarın Ankara’da

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün daveti üzerine yarın Ankara’ya geliyor.

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande yarın Ankara’da
26 Ocak 2014 Pazar 14:58

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün daveti üzerine yarın Ankara’ya geliyor. Hollande’ı taşıyan uçağın öğle sıralarında Esenboğa Havalimanı’na inmesi bekleniyor.

Fransa Cumhurbaşkanı, daha sonra Çankaya Köşkü’ne geçerek Cumhurbaşkanı Gül tarafından resmi törenle karşılanacak. İkili ve heyetler arası gerçekleşecek görüşmelerde; başta siyasi ve ekonomik konular olmak üzere, iki ülke arasındaki ilişkiler, yeni işbirliği ve ortaklık imkânları üzerinde durulacağı, ayrıca, AB dahil güncel bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında fikir alışverişinde bulunulacağı belirtildi. Ardından, Türkiye ve Fransa arasındaki işbirliğinin pekiştirilmesine ve ilişkilerin ahdi zeminin güçlendirilmesine yönelik bazı anlaşmalara imza atılacak.

HOLLANDE İLE ERDOĞAN GÖRÜŞMESİ

Hollande, aynı gün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile de bir araya gelecek. Konuk cumhurbaşkanı, ziyaretinin ikinci ve son gününü İstanbul temasları ile sürdürecek. Cumhurbaşkanı Gül ve konuğu Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Salı günü İstanbul’da düzenlenen Türk-Fransız İş Forumu’na katılacak.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×