Faruk Loğoğlu, son ses kayıtlarını değerlendirdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, "Ortaya çıkan ses kayıtları göstermiştir ki Türkiye’yi yöneten çapsız ve beceriksiz siyasi yöneticilerin adalet, uluslararası hukuk, barış ve güvenlik gibi kavramlarla hiç bir ilişkileri kalmamıştır.

Faruk Loğoğlu, son ses kayıtlarını değerlendirdi
28 Mart 2014 Cuma 18:43

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, "Ortaya çıkan ses kayıtları göstermiştir ki Türkiye’yi yöneten çapsız ve beceriksiz siyasi yöneticilerin adalet, uluslararası hukuk, barış ve güvenlik gibi kavramlarla hiç bir ilişkileri kalmamıştır.” dedi.

    Dün (27 Mart) ortaya çıkan ses kayıtlarına ilişkin yazılı açıklama yapan Faruk Loğoğlu, “İstihbarat, dış politika ve güvenlik konularında devletin tepe noktalarında bulunan dört yetkilinin Türkiye’nin Suriye’ye müdahale etmesi hususunda 13 Mart 2014 tarihinde yaptıkları konuşma kaydedilmiş ve 27 Mart 2014 tarihinde internet aracılığıyla yayılmıştır. İstihbarat, dış politika ve güvenliğimizin kimlere emanet olduğunu da ifşa eden bu ses kaydının yayılması iki açıdan skandaldır. Birincisi, ulusal güvenliğimizi yakından ilgilendiren hassas konulara ilişkin toplantıların kaydedildiği ve sızdırıldığı anlaşılmıştır. Bu durum, zaafiyeti de aşan, ciddi ve vahim bir olaydır. Ülkemizin geleceğini ilgilendiren konular konuşulurken güvenliğin ihmal edilmesi kabul edilemez. Bu ihmalin sorumluları derhal görevlerinden istifa etmelidirler." görüşünü belirtti.

    "İKİNCİ SKANDAL KONUŞMANIN İÇERİĞİ"

    İkinci skandalın ise konuşmanın içeriğiyle ilgili olduğuna dikkat çeken Loğoğlu, şöyle devam etti:
"Konuşmanın içeriği, CHP’nin haftalar önce dikkat çektiği ‘AKP Türkiye’yi Suriye’yle savaşa sokmak istiyor’ kaygısını doğrulamaktadır. Suriye’deki Süleyman Şah Türbesi’ne saldırarak ve Suriye’den Türkiye’ye füze attırarak savaş gerekçesi yaratmak ve Türkiye’yi savaşa sürüklemek vatana ihanettir. Hangi maksada hizmet ettiği belli olmayan bu savaş gerekçesi üretme çabası halkımızın güvenliğinden sorumlu olan makamların sorumsuzluğunu gözler önüne sermiştir. Suriye’den ülkemize bir tehdit olmadığı halde uluslararası hukuku hiçe sayarak ve onun çevresinden dolaşarak ülkemizi savaşa sürükleme gayretleri aynı zamanda AKP Hükümeti’nin terörle işbirliği halinde olduğunu da göstermiştir. Hükümetin çöken Suriye politikasının başlıca sonuçları sınır güvenliğimizin ortadan kalkması ve ülkemizde terör örgütlerinin cirit atmaya başlamasıdır. Anlaşılmaktadır ki bu sonuçlar şimdi de savaş gerekçesi olarak kullanılmak istenmektedir."

    "ULUSLARARASI ARENADAKİ İTİBAR SIFIRLANMIŞTIR"

    "Ortaya çıkan ses kayıtları göstermiştir ki Türkiye’yi yöneten çapsız ve beceriksiz siyasi yöneticilerin adalet, uluslararası hukuk, barış ve güvenlik gibi kavramlarla hiç bir ilişkileri kalmamıştır." diyen CHP'li Loğoğlu, Siyasi rant mülahazalarıyla vatandaşlarını ölüme sürüklemeye ve bölgeyi bir ateş çemberine çevirmeye hazır AKP Hükümeti’nin yönettiği Türkiye’nin uluslararası arenadaki itibarı tamamen sıfırlanmıştır. Erdoğan ve hükümeti ahlaken, hukuken ve her açıdan iflas etmiş bir hükümettir. Türk halkı Erdoğan’ın bu sorumsuzluk ve vicdansızlığının hesabını bir gün mutlaka soracaktır.” ifadelerini kullandı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×