Eski Cumhurbaşkanı'ndan parti liderlerine nasihat!

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 7 Haziran seçimleri öncesinde siyasi parti liderlerinin konuşmalarında dikkatli olmaları gerektiğini söyledi, "Eleştiriler kırıcı olmasın" dedi.

Eski Cumhurbaşkanı'ndan parti liderlerine nasihat!
23 Mayıs 2015 Cumartesi 19:33

Gül'den parti liderlerine uyarı  Memleketi Kayseri'de kendi adını taşıyan üniversitedeki açılış ve toplantıya katılan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bir gazetecinin, "Seçim öncesi gerginliği nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Tabii ki her seçimin kendine göre bir heyecanı vardır. Bu heyecanın getirdiği bir gerginlik olabilir. Ama hepimizin, herkesin dikkat etmesi gerektiği, Türkiye olarak hepimizin dikkat etmesi gereken, seçim öncesi herhangi bir gerginlik, seçim sonrasını esir almaması lazım. Seçimden sonra Türkiye muhakkak kendi gündemine dönecek. Tekrar gelişme, kalkınma gibi temel meselelere yoğunlaşacak. Şüphesiz ki TBMM bütün halkın birliğini, beraberliğini temsil eden yer olduğuna göre, oradaki çalışma ortamını da en iyi şekilde sağlamak için seçim öncesi de herkesin tabii centilmenliğe riayet etmesi gerekir. Elbette ki eleştiriler olacak, muhakkak ki farklı sesler demokrasinin gereği, çoğulculuğun gereği. Ama bunlar ne kadar kırıcı olmazsa, seçim sonrası hep beraber Türkiye için çalışma ortamını TBMM'de daha da kolaylaştırır. Eminim ki Türkiye'de bunlar olacaktır."
Abdullah Gül ayrıca, 1950'den beri yapılan seçimlerin hiçbirisine şaibe düşmediğini de sözlerine ekledi. Gül, "Eminim ki bu seçim de en güzel şekilde olacaktır. Açık, şeffaf, uluslararası örgütlere her zaman açık. O açıdan herkesin sandığa gidip, vatandaşlık görevini en güzel şekilde yapacağından da eminim" dedi.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×