‘Erzurum’da bazı polislere operasyon yapılacak mı?’

Erzurum’da sahte delil üretilerek bazı polislere operasyon yapılacağı yönündeki iddialar, İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya soruldu. MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri’nin verdiği yazılı önergede, Erzurum KOM Şube Müdürlüğü’nde...

‘Erzurum’da bazı polislere operasyon yapılacak mı?’
31 Mayıs 2014 Cumartesi 16:03

Erzurum’da sahte delil üretilerek bazı polislere operasyon yapılacağı yönündeki iddialar, İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya soruldu. MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri’nin verdiği yazılı önergede, Erzurum KOM Şube Müdürlüğü’nde bir ekip kurulup kurulmadığı, bu ekibin şehir esnafına baskı yapıp yapmadığı yönünde sorular yer aldı.

Erzurum’da sahte delillerle bazı polislere operasyon düzenleneceği yönündeki haberler Meclis’e taşındı. TBMM Başkanlığı’na, İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi veren MHP’li Yeniçeri, şu ifadeleri kullandı: “Erzurum ilimizde geçmişte bazı savcı ve polislerin esnafı haraca bağladığı gerekçesiyle bir operasyon düzenleneceği, bu iddialar doğrultusunda Erzurum KOM personeli mensuplarından oluşan bir ekip kurulduğu, bu ekibin şehir esnafı üzerinde baskı kurduğu, tüm adliye personelini fişlediği, fiziki takibe aldığı, bu nedenle bölge halkı ile esnafının Başbakanlık, İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü'ne çok sayıda şikayet ve ihbar mailleri attıkları iddia edilmektedir. Buradan hareketle Erzurum ilimizde geçmişte bazı savcı ve polislerin esnafı haraca bağladığı gerekçesiyle bir operasyon düzenleneceği iddiası gerçeği yansıtmakta mıdır? Yansıtıyorsa, bu savcı ile polisler kimlerdir? Bunlar hakkındaki iddiaların kaynağı ve dayanağı nelerdir? Bu kimselerin esnafı haraca bağladığı hangi tarihlerde ve hangi usuller ile tespit edilmiştir? Erzurum ilimizde geçmişte bazı savcı ve polislerin esnafı haraca bağladığı gerekçesi ile bir operasyon düzenleneceği, bu iddialar doğrultusunda Erzurum KOM personeli mensuplarından oluşan bir ekip kurulduğu iddiaları gerçeği yansıtmakta mıdır? Yansıtıyorsa, bu ekip hangi tarihte kurulmuştur? Ve kimlerden oluşmaktadır? Bahsi geçen ekibin kurulması emri kim veya kimler tarafından verilmiştir? Bu ekibin şehir esnafı üzerinde baskı kurduğu yönünde İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne intikal etmiş bulunan ihbar ve şikayetler var mıdır? Varsa bunların sayısı kaçtır? Bu şikayet ve ihbarlar hakkında yapılan işlemler nelerdir? Bu ekibin adliye personelini fişlediği ve fiziki takibe aldığı iddiaları gerçeği yansıtmakta mıdır? Bu konuda İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne intikal eden ihbar ve şikayetler var mıdır? Bu ihbar ve şikayetler hakkında yapılan işlemler nelerdir?”

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×