Erzurum AKP'de istifa

AKP Erzurum Karayazı, Karaçoban, Hınıs, Tekman, Aziziye ve Olur ilçe yönetimleri, genel merkezin talebi üzerine istifa etti.AKP, 30 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanlıklarını BDP'ye kaptırdığı ilçelerin parti yönetimlerinin istifasını...

Erzurum AKP'de istifa
30 Mayıs 2014 Cuma 16:08

AKP Erzurum Karayazı, Karaçoban, Hınıs, Tekman, Aziziye ve Olur ilçe yönetimleri, genel merkezin talebi üzerine istifa etti.

AKP, 30 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanlıklarını BDP'ye kaptırdığı ilçelerin parti yönetimlerinin istifasını aldı. Karayazı, Karaçoban, Tekman ve Hınıs belediyelerinin AKP'den BDP'yi geçmesi üzerine, ilçe yönetimleri istifa etti. Seçimlerde ayrıca en yüksek oyu alan Aziziye ilçesi ile Olur yönetimleri de genel merkezin talebi doğrultusunda istifalarını verdi. İstifalardan sonra ilçe başkan ve yönetim kurulu üyeleri basına açıklama yapmaktan kaçındı.

AKP Erzurum İl Yönetim Kurulu üyelerinden Serdar Yücelik, parti genel merkezinin talebi doğrultusunda, söz konusu ilçe yönetimlerinin istifalarını sunduklarını ifade etti. Ülke genelinde bir çok ilçe teşkilatının istifa ettiğini ifade eden Yücelik, "Genel merkezin vermiş olduğu karar doğrultusunda ilçe yönetimleri istifalarını sundular. İstifa taleplerinin tebliğ edilmesinin ardından ilçe başkan ve yönetim kurulu üyeleri istifa etti. İstifa edenlerin yerine önümüzdeki 15 gün içerisinde yeni atamalar yapılacak. Yapılan, sadece teşkilatta kan değişikliği." dedi.

AKP'ye yakın isimler, istifa depreminin önümüzdeki günler içerisinde diğer ilçelere sıçrayacağına vurgu yaparak, "Milletvekili Cengiz Yavilioğlu'nun memleketi olan Çat'ın CHP'ye kaptırılması nedeniyle bu ilçe ile SP'ye geçen Horasan ilçe teşkilatlarının da istifa etmeleri her an gerçekleşebilir." ifadelerini kullandı. Aynı isimler, Ağustos'ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimleri ile gelecek yılki milletvekili seçimleri öncesinde, güçlü bir teşkilat oluşturmak amacıyla söz konusu ilçelerin istifalarının talep edildiğini de sözlerine ekledi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×