Erdoğan’ın Taziyesi Kişisel Hakkıdır

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 1915'te ölen Ermenilerin torunlarına taziyelerini iletmesi hakkında değerlendirmede bulundu.

Erdoğan’ın Taziyesi Kişisel Hakkıdır
23 Nisan 2014 Çarşamba 23:03

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 1915'te ölen Ermenilerin torunlarına taziyelerini iletmesi hakkında değerlendirmede bulundu. Demirel, taziye mesajı için “Kişisel hakkıdır.” dedi.

Süleyman Demirel, Hacettepe Üniversitesi Kongre Salonu’nda Hacettepe Üniversitesi Türk Sanat Müziği Topluluğu Dr. Nazım Şuvağ’ın 50. Yıl konserini dinledi. Konser öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Demirel, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için, “Gençlerimizin, çocuklarımızın ve tüm milletimizin 23 Nisan Bayramı’nı tebrik ediyorum. Huzur ve sükut içerisinde ve daima mutluluk getiren bir bayram olsun.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için de değerlendirmede bulunan Demirel, şöyle dedi: “Vakti saati gelince, şartların icap ettiği bir biçimde ilgililer ve halk bir şekil verir. Hiç merak etmeyin her şey yolunda gider.”

Ermeni olayları hakkında, “O günler çok acı ve zor günlerdi. O günleri esef ve acıyla karşılıyoruz.” diyen Demirel, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın taziye mesajı için ise “Kişisel hakkıdır." şeklinde değerlendirme yaptı.
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×