Erdoğan'ın adaylığı açıklanınca Bülent Arınç ile Emine Erdoğan ağladı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 12. cumhurbaşkanı seçimi için aday gösterdiği isim oldu. Erdoğan böylece Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den sonra sadece AK Parti'nin aday gösterdiği ikinci isim oldu.Erdoğan...

Erdoğan'ın adaylığı açıklanınca Bülent Arınç ile Emine Erdoğan ağladı
01 Temmuz 2014 Salı 16:58

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 12. cumhurbaşkanı seçimi için aday gösterdiği isim oldu. Erdoğan böylece Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den sonra sadece AK Parti'nin aday gösterdiği ikinci isim oldu.

Erdoğan salona eşi Emine Erdoğan, çocukları ve damadı ile birlikte geldi. Adaylığını ise partinin ikinci ismi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin açıkladı. Şahin'in sözlerinin ardından salon uzun süre Erdoğan'ı alkışladı. Adaylık açıklandığı sırada ise Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve eşi Emine Erdoğan'ın ağladıkları görüldü.

Ardından Erdoğan'ın kısa hayat hikayesinin anlatıldığı bir belgesel salondaki davetlilere izlettirildi. Bu belgesel gösterimi sırasında da Emine Erdoğan ve Bülent Arınç'ın gözyaşlarını tutamadığı görüldü. Erdoğan'ın görüntüleri AK Parti'nin 2011 yılında seçim şarkısı da olan ''Zor olsa da, dönmem senin yolundan'' şarkısı eşliğinde gösterildi. Belgeselden sonra Erdoğan kürsüye çıktı ve 1 saat 3 dakika süren bir konuşma yaptı.

Erdoğan'ın konuşması salonda bulunan genç partililer tarafından tezahüratlarla kesildi. Erdoğan'ın 'helallik' dilediği sırada salondaki bazı kadınların duygulandıkları görüldü.

Erdoğan'ın adaylığının açıklandığı toplantıda ayrıca kampanyaya ilişkin bazı hazırlıklar da ortaya çıktı. Erdoğan için, ABD Başkanı Barack Obama'nın 2008'de başkanlık seçimlerinde kullandığı logoya benzeyen bir logo tasarlandığı görüldü. Logo'da üç unsur olarak güneşin doğuşu, yol ve yolculuk ile Erdoğan yazısı bulunuyor. Üç renk olarak da kırmızı, mavi ve beyaz seçilmiş. Erdoğan seçim kampanyasında ise ''Milli irade, milli güç'' ve ''Milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'' şeklinde iki slogan kullanacak.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×