Erdoğan'da Protestoculara: Nankörlük Yapmayın

Batman'da toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İşsizlere sahip çık" diyen gruba tepki gösterdi.

Erdoğan'da Protestoculara: Nankörlük Yapmayın
02 Mayıs 2015 Cumartesi 16:58

Batman'da toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'İşsizlere sahip çık' diyen gruba, "Bakınız, yaptığınız şeyler çok yanlış. Bir yerde çalışıyorsunuz nankörlük yapmayın. Bir imkan sizlere tanınmış, oralarda çalışıyorsunuz. Sayın Başbakanımız da özellikle açıkladı. Bu açıklamaları da takip edeceksiniz. Seçimden sonra adımlar atılacak. Lütfen provoke etmeyin. 20-30 kişi toplanıyorsunuz, böyle adım atıyorsunuz" diyerek tepki gösterdi.
 
Belediye Başkanı Karşılamaya Gelmedi
 
Diyarbakır Belediyesi'ne ziyaretine ilişkin tartışmalara da son noktayı koyan Erdoğan, "Buraya gelmeden kendime göre bir plan yaptım. Dedim ki belediyeyi, valiliği ziyaret ederim. Sağolsun Belediye Başkanı havalimanına bile gelme nezaketini göstermedi. Benim bir cumhurbaşkanı olarak o belediyeyi ziyaret etmem sizce doğru mu? Dağdan emir aldıkları için sistemin dışındalar. Nezaket kuralları bunlarda söz konusu değil. Onlar böyle devam etsinler." dedi.
 
İslam ile Alakaları Yok
 
Birileri diyor ki 'Günü gelince Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kaldıracağız'. Niye? Bunların dinle işi yok. Bakıyoruz.Kaldıracağız dedikleri Diyanet şuanda Kürtçe Kuran mealini yayınladı. Bunlarla beraber adımlarımızı atmaya devam edeceğiz.
 
Bunlar ‘Kudüs Yahudilerin’ diyecek kadar  ileri gidiyorlar. Zerre kadar bunların İslam’la alakası olsa bu ifadeyi kullanamaz. Kudüs Müslümanların en önemli kabesi. Biz buralarda hayat bulduk. Bunları tanımamız gerekiyor. Bir oyuna geldik bir daha aynı oyuna gelmeyelim.
 
Devletin vatandaşları arasında etnik kökeni inaç grubuna göre ayrımcılık yapılması devri kapanmıştır. Ülkemizde artık Kürt sorunu yoktur diyorum. Kürt vatandaşlarımızın sorunları vardır. Bunu çözmek için proje üretmek hepimizin görevidir.
 
Çözüm sürecini Kürt sorunu parantezinde isteyenlerin dertleri başka. Kardeşlerim bu dil eski Türkiye'nin dilidir. Diyorlar ki, Kürtlerin temsilcisi biziz. Hadi canım! Ben bunları şu anda arka sokaklarda görüyorum, pislikten geçilmiyor. Eğer temsilciysen buraları temizle. Kürt kardeşlerimin hizmetkarı ol.
 
Kaynak: Haberturk

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×