Erdoğan, Putinle Ukrayna'yı görüştü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bugün akşam saatlerinde bir telefon görüşmesi yaptı.

Erdoğan, Putinle Ukrayna'yı görüştü
17 Nisan 2014 Perşembe 23:23

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bugün akşam saatlerinde bir telefon görüşmesi yaptı. Ukrayna ve Kırım Tatarları'nın da konuşulduğu görüşme yaklaşık 25 dakika sürdü.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre ticaret ve enerji konusundaki işbirliği başta olmak üzere ikili ilişkilerin ele alındığı görüşme sırasında Ukrayna'daki son gelişmeler hakkında da fikir teatisinde bulunuldu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Rusya Devlet Başkanı Putin'e, Türkiye olarak Ukrayna'da yaşanan krizden Kırım'daki Tatar Türklerinin zarar görmemesine büyük önem verdiklerini de belirttiği öğrenildi. Kırım Tatar Toplumu Lideri Mustafa Cemil Kırımoğlu'nu önceki gün Ankara'da kabul ettiğine dikkati çeken Erdoğan'ın, taraflar arasındaki diyalogun önemine işaret ettiği belirtildi.

Başbakan Erdoğan'ın, Malezya Başbakanı Necip Tun Abdürrezzak onuruna verilen yemeğe katılmasından önce Başbakanlık Merkez Bina'da bulunduğu sırada gerçekleşen telefon görüşmesinin yaklaşık 25 dakika sürdüğü öğrenildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×